×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

„Kandiduji na prezidenta Českého svazu házené. Do roku 2025 chci, aby házená měla roční rozpočet 100 milionů.“ – říká Daniel Novotný

Daniel Novotný v české házené představil například před čtyřmi lety nové logo. Rebranding značky měl být součástí nové koncepce rozvoje tohoto sportu v Česku. Ta měla směřovat k vytvoření atraktivního „brandu“, který ponese název Česká házená – Czech Handball. Do roku 2020 měla tato značka pomoci získat české házené generálního partnera, přinést růst členské základny o 30 % a výrazně navýšit povědomí o házené v rámci české populace. Ne vše se povedlo. I proto Novotný z exekutivy odešel. Dnes kandiduje přímo do vedení Českého svazu házené.

„Aktuálně kandiduju na prezidenta Českého svazu házené a mé důvody odchodu z exekutivy byly dva: první spočíval v tom, že jsem úplně nesouhlasil s tím, jak probíhala příprava akce, která se pracovně nazývala handball day a byla to vlastně oslava výročí házené. Tím druhým důvodem – sekundárním – bylo, že se nedařilo dohodnout na nějakých strategických prioritách.“ – upřesnil Daniel Novotný.

„Obecně téma marketingu se hodně v házené diskutovalo, ale my neměli zpracovanou ani základní strategii, co udělat proto, aby se házená posunula dopředu ve smyslu nárůstu členské základny, financování, profesionalizace.“ – dodává Novotný.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

A pokud by se stal prezidentem Českého svazu házené, jak by ještě coby odborník na marketing tento sport zatraktivnil? „Není to hokej ani fotbal a nikdy nebude. My nemáme charakteristiku globálního sportu, který by se na všech kontinentech těšil diváckému zájmu. Ale můžeme ještě efektivněji komunikovat prostřednictvím sociálních sítí. A vytvářet i mnohem efektivnější obsah jako takový. Je to cesta, jak tento sport zatraktivnit.“ – míní Daniel Novotný, který chce rozpočet svazu zvýšit do roku 2025 na sto milionů korun mimo jiné i prostřednictvím státních dotací či projektů se společenským přesahem.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

daniel-novotnyhazenacesky-svaz-hazenemarketingsportovni-dotacebrandingsocialni-site

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.