×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Kanál ČT 3 je alibistické vyhazování peněz. Média nejsou byznys. Bakala, Babiš, Křetínský, Penta mají svoje zájmy. Jejich média jsou vlivovým nástrojem. CNN hájí americké zájmy. ..“ – říká Petr Žantovský.

„Kanál ČT 3 je alibistické vyhazování peněz. Média nejsou byznys. Bakala, Babiš, Křetínský, Penta mají svoje zájmy. Jejich média jsou vlivovým nástrojem. CNN hájí americké zájmy. ..“ – říká Petr Žantovský.

Petr Žantovský (* 15. května 1962 Pardubice) je český novinář, publicista, komentátor a vysokoškolský pedagog. Ze strany (zejména pořadu Newsroom ČT24) je považován za představitele české dezinformační scény. Dne 28. října 2017 mu byla z rukou českého prezidenta Miloše Zemana udělena medaile 1. stupně Za zásluhy v oblasti kultury a školství. Jak podle jeho názoru zvládají česká média koronavirus? Jaké je rozložení sil v tuzemských sdělovacích prostředcích a jak se mění česká mediální krajina?

„Na to je možný dvojí pohled. Že koronavirus zvládají česká médi stejně jako většina populace, jako vláda, jako naše politické elity, to znamená improvizovaně. Hodně se improvizuje, málo se ví, čím dál víc je to zašmodrchané. Vstupují do toho konspirační a jiné teorie. Začíná se z toho stávat opravdu velká bramboračka.“ – míní mediální analytik a VŠ pedagog Petr Žantovský.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Myslím, že se v ní může vyznat pár biochemiků, pár epidemiologů, jako je pan Primula, a to z čistě vědeckého hlediska. Myslím, že se v tom nemůže vyznat nikdo z vlády včetně premiéra. A musí volit nějaké kroky, které volí. Víte, s novináři je ten problém, že si neshánějí informace. Oni teď jedou nějakou vlnu. Řekněme, že pan premiér vyhlásil nouzový stav k nějakému datu. A někde vznikne taková sněhová koule, že někdo řekne, že to vyhlásil zbytečně brzy. A všichni novináři poslušně píší: To tedy už zase nezvládl.“ – dodává mediální analytik a VŠ profesor Petr Žantovský s tím, že čeští novináři se rozhodují podle politických sympatií.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

petr-zantovskykoronaviruscovid-19mediasdelovaci-prostredkyctctk

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.