×

Další video: „Pro zubaře a pacienty chystáme něco jako Tinder. Debaty kandidátů budou jako reality show, doporučuji SMS hlasy. Německo bude energeticky vydírat Čína.“ – Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

„Kampaň nebude nic pěkného. Andrej Babiš je těžká váha. Doma jsem souhlas kandidovat nedostal. Média dnes zcela posouvají význam zpráv. Opět musíme být uvědomělí.“ – Radek Vondráček

Padla v jisté fázi nabídka v hnutí ANO, aby byl místopředseda a bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček sám prezidentským kandidátem? Hovořil o tom se svými nejbližšími a dostal doma souhlas? Jak pohlíží na dnešní svobodu slova? A nemá obavu, že se v tomto ohledu vracíme před rok 1989?

„Já jsem se označil za velmi hypotetického kandidáta na prezidenta, takže pro mě je to nějaká satisfakce, lépe řečeno pocta, že se o tom vůbec uvažovalo a že mě náš pan předseda zmínil. A že se o tom v hnutí debatovalo.“ – říká Radek Vondráček. „Je to pro mě zpětná vazba. Ale řekněme, že i já jsem cítil, že jsou ve hře větší politické váhy. A já mám také k prezidentství vztah takový, že je to opravdu něco výjimečného. A že když o tom někdo uvažuje, tak by si to měl zasloužit a měl by mít něco za sebou.“ – uvažuje Radek Vondráček.

„Možná ještě není ten správný čas, když mám 48 let. A hlavně nám šlo o to mít nejsilnějšího stranického kandidáta. A u nás je těžká váha Andrej Babiš, ostatní jsou lehké váhy. A myslím si, že vždy jsme měli prezidenty těžké váhy. Václav Havel byl těžká váha, zvlášť na mezinárodním poli. Václav Klaus byl těžká váha. Miloš Zeman, pro někoho kontroverzní, ale těžká váha. A teď jediná těžká váha, jediný politik, co se nebojí jít mezi lidi v České republice, tak je Andrej Babiš.“ – pokračuje Radek Vondráček.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Dnes jde o to, jestli to, co říkáme, je správně zorientované, uvědomělé. Cítím to v té společnosti velmi a velmi. Obrovskou roli hrají média. Taková věc, která se mi stává opakovaně – a myslím, že úplně všem –, že titulek úplně neodpovídá tomu, co se potom v článku píše. Článek neodpovídá úplně tomu, co se říkalo, byť to bylo třeba v přímém přenosu. A ve výsledku je už vyznění úplně jiné.“ – domnívá se Radek Vondráček.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

radek-vondracekanoprezidentsky-kandidatsef-snemovnymistopredseda-snemovnyandrej-babissvoboda-slova
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.