×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

„Jméno ministra kultury nebudu vyslovovat. Možná je to ministr nějaké kultury, ale ne mojí kultury. Že budou dávat jen těm, kteří už předtím dostávali, mne úplně vytočilo.“ – říká Lou Fanánek Hagen.

Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec, je hudební skladatel, textař, zpěvák a frontman skupiny Tři sestry. Vystudoval gymnázium, stavební fakultu ČVUT a mezioborově studoval i žurnalistiku na UK. Má obavu, že koronavir zanechá na kultuře tak významné stopy, že pomalu už žádná kultura nebude? Má stát podporovat soukromá divadla? Mají se posílat miliony pořadatelům festivalů?

„Že žádná kultura už nebude, to jsou silná slova. To bych takto určitě netvrdil. Ale myslím, že celá kauza koronavirus v ní zanechá stopy v každém případě, protože když to vezmu sám na sobě, tak my nemůžeme hrát. Ze dne na den jsme zjistili, že nic nebude, a nevíme dokdy. To je taková neblahá situace. Nemohou hrát divadla, kde mám texty muzikálů. Nemohu hrát já se ‚Třema sestrama‘, což kromě toho, že mě to živí, tak mě to dost baví. Zásah to je. Kina jsou omezená. Stojí to strašné peníze filmy vyrábět.“ – míní Lou Fanánek Hagen.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Teď jsou předvídané dvě až tři vlny, takže ta nejistota bude obrovská, zdali se vůbec do něčeho pustit, protože nikdo neví, kdy vyhlásej: ‚Čísla stoupají, všechno zavíráme.‘ A to si myslím, že bude v projektech infrastruktury, širokého podnikatelského spektra.“ – dodává Lou Fanánek Hagen.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

lou-fananek-hagentri-sestrykoronaviruskulturaministr-kulturylubomir-zaoralekstatni-podporafestivalydotacecovid-19

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.