×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Jakékoli navýšení u Velké ceny Brna u mě nepřipadá v úvahu. Můj věk je na hejtmana ideální. Problém Jihomoravského kraje je klimatická změna a sucho.“ – říká lidovecký politik Jan Grolich.

Jak vznikne, že se tak mladý člověk stane kandidátem na hejtmana? Jihomoravský kraj zřizuje nemocnice ve Znojmě, Břeclavi, Kyjově, Hodoníně, Vyškově, Letovicích, Ivančicích, Tišnově a Hustopečích. Nyní každá nakupuje a jedná za sebe. Měly by krajské nemocnice spadat pod jednu organizaci? Jak takový plán vnímá a může podle politika Jana Grolicha (KDU-ČSL) přinést kýžené finanční úspory? Je zdravotnictví největší problém kraje?

Jan Grolich (1984) je český politik a advokát, od roku 2016 zastupitel Jihomoravského kraje, od roku 2010 starosta obce Velatice v okrese Brno-venkov, člen KDU-ČSL. Lidovci ho nyní zvolili do čela kandidátky pro krajské volby Jihomoravského kraje.

„Myslím, že je to ideální věk. Díky tomu, že jsem začal brzo se starostováním a díky tomu, že už jsem čtyři roky v zastupitelstvu Jihomoravského kraje, vedu tam náš zastupitelský klub, tak si myslím, že zkušenosti jsem bez problému nasbíral, a jenom vedení samosprávy povýším o level výš.“ – konstatuje adept na hejtmana Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„U nemocnic vznikne nějaká zastřešující organizace, jak je to i v jiných krajích. Není to přímo o tom, že hejtman nemocnice řídí. Na prvním místě je ale problém dopravy. Druhým problémem kraje je sucho a klimatická změna, s tím se za poslední čtyři roky nic moc nedělo. Co se týká Velké ceny Brna, nyní je ještě udržitelná, ale jakékoli navýšení už nepřipadá za mě v úvahu.“ – říká adept na hejtmana Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jan-grolichkdu-cslbrnovelka-cenazdravotnictvijihomoravsky-kraj

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.