×

Další video: Ondřej Hejma: „Zpravodajství ČT? Ať ho prodají. Mohlo by se jmenovat Soros TV. Plukovnická junta epidemiologů přebírá moc. Prymula? Trochu Hvězdné války. Bojová čivava ODS udělala závažnou chybu. Svrhávat vládu teď může jenom šílenec.“

Countdown
Zrušit
×

"Islám zasahuje do českeho právního prostoru..." říká advokátka Klára Samková

Hostem XTV v pořadu Luboše Xavera Veselého byla advokátka a občanská aktivistka Klára Samková. V rozhovoru například promluvila o špatných zkušenostech s lidovcem Jiřím Čunkem, vydání poslanců Babiše a Faltýnka nebo vlivu islámu na český právní řád.

"Pan Čunek je jeden z vrcholných politiků KDU-ČSL a já s ním mám špatné zkušenosti, co se týče jeho důvěryhodnosti. Někteří lidé s některými vlastnostmi jsou pro mě tak nepřijatelní, že jimi pouze pohrdám. Je to svým způsobem exkluzivní postavení, protože do takového stádia se u mě dopracovalo velice málo lidí," zmiňuje.

"Každé vydávání politické osoby k trestnímu stíhání je politické vydávání. Není možné, aby lidi nebyli stíháni za trestné činy, ale jestliže tito lidé jsou zároveň politici a jejich stíhání má politické důsledky, tak se toho nemůžeme zbavit a říct, že se na to nelze dívat politickým pohledem. Začátek už byl špatný v tom, že vůbec někdo takový jako pan Babiš byl zvolen," říká Samková ke kauze vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. "Po čtyřiadvaceti letech výkonu advokacie si myslím, že velmi dobře vím, jak funguje trestní řízení a vyšetřování trestných činů. Šest týdnů před volbami – neberu," dodává.

"Muslimové se dožadují svých speciálních práv, například v rodinném právu je to úplně markantní. Jejich náboženství jim něco zakazuje nebo přikazuje. A z důvodu, že je to náboženský předpis, tak má být určitá činnost, která je neslučitelná s českým právním řádem, vyňata z postihu právním řádem," líčí Samková a na konkrétním příkladu vysvětluje, že postupné nabourávání právního řádu vzbuzuje pochybnosti k nutnosti ho dodržovat i u českých občanů.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.