×

Další video: Holky z naší LGBT školky, Hayatova převýchova a Amatéři

Countdown
Zrušit
×

"Islám zasahuje do českeho právního prostoru..." říká advokátka Klára Samková

Hostem XTV v pořadu Luboše Xavera Veselého byla advokátka a občanská aktivistka Klára Samková. V rozhovoru například promluvila o špatných zkušenostech s lidovcem Jiřím Čunkem, vydání poslanců Babiše a Faltýnka nebo vlivu islámu na český právní řád.

"Pan Čunek je jeden z vrcholných politiků KDU-ČSL a já s ním mám špatné zkušenosti, co se týče jeho důvěryhodnosti. Někteří lidé s některými vlastnostmi jsou pro mě tak nepřijatelní, že jimi pouze pohrdám. Je to svým způsobem exkluzivní postavení, protože do takového stádia se u mě dopracovalo velice málo lidí," zmiňuje.

"Každé vydávání politické osoby k trestnímu stíhání je politické vydávání. Není možné, aby lidi nebyli stíháni za trestné činy, ale jestliže tito lidé jsou zároveň politici a jejich stíhání má politické důsledky, tak se toho nemůžeme zbavit a říct, že se na to nelze dívat politickým pohledem. Začátek už byl špatný v tom, že vůbec někdo takový jako pan Babiš byl zvolen," říká Samková ke kauze vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. "Po čtyřiadvaceti letech výkonu advokacie si myslím, že velmi dobře vím, jak funguje trestní řízení a vyšetřování trestných činů. Šest týdnů před volbami – neberu," dodává.

"Muslimové se dožadují svých speciálních práv, například v rodinném právu je to úplně markantní. Jejich náboženství jim něco zakazuje nebo přikazuje. A z důvodu, že je to náboženský předpis, tak má být určitá činnost, která je neslučitelná s českým právním řádem, vyňata z postihu právním řádem," líčí Samková a na konkrétním příkladu vysvětluje, že postupné nabourávání právního řádu vzbuzuje pochybnosti k nutnosti ho dodržovat i u českých občanů.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.