×

Další video: Budulínek v New Yorku, Tetuše v oblacích a Blažek v rukou Pirátů…

Countdown
Zrušit
×

„Home office v zemědělství není možný. Krávy někdo podojit musí. Toky vysychají. Do deseti dnů by mohl začít vylétávat kůrovec.“ – vyjmenovává problémy rezortu ministr Miroslav Toman (ČSSD).

Je pro Miroslava Tomana (ČSSD) coby ministra větší problém koronavirus, anebo sucho? Snižuje se v důsledku pandemie odbyt, či chybějí lidé a peníze? A co dalšího trápí Tomanův rezort zemědělství?

„Pro nás jsou obě věci problém – jak sucho, tak koronavirus. A ještě bych k tomu přiřadil kůrovce. Koronavirus je pro nás problém, co se týká zdravotního stavu obyvatelstva, když se samozřejmě oprostím od ekonomických dopadů. Zasahuje provoz v zemědělství, protože krávy někdo podojit musí, musí je někdo krmit, postarat se o ně. Pak se mléko odveze do mlékárny. Tam také musí někdo pracovat. Bohužel nejsou tu zahraniční pracovníci, spousta lidí zůstalo doma. Zemědělství se nedá dělat jako home office.“ – konstatuje ministr zemědělství Miroslav Toman.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Co se týká sucha, sledujeme stav vody nejenom v nádržích, ale i v řekách a stav podzemní vody. Situace je přesně padesát na padesát, kdy toky postupně vysychají. Co se týká podzemní vody, tam je velký deficit. A když není vláha, očekáváme, že pokud počasí vydrží, tak kůrovec by mohl do deseti dnů začít vylétávat.“ – upozorňuje ministr zemědělství Miroslav Toman.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

koronavirusmiroslav-tomanzemedelstvisuchokuroveccovid-19rouskytokypovodipodzemni-voda
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.