×

Další video: Moc peněz #14 – Ideální čas k nákupu zlata

Countdown
Zrušit
×

"Hit nejde psát tak, že si řekneme, že napíšeme hit. Musí to přijít samo..." říká hudebník Oldřich Říha

„Katapult je v roce 2017 velmi sexy kapela. Dospěli jsme a já se cítím velmi mladý. Některé naše úspěšné věci ani nehrajeme, ale při vystoupeních bývá takový tlak, že si toho fanoušci ani nevšimnou, říká hudebník Oldřich Říha. Nejlepší pocit fanouška je prý ten, když je na koncertě a šel by znova. A o ten se s Katapultem snaží.

„Mám 160 písní a 160 hitů, nechci 159 skladeb shodit na úkor jedné. Špatnou píseň bych nikdy nesložil, ani nenatočil. Hit nejde psát tak, že napíšeme hit. Musí přijít emoce, je to osud. Naše písně jsou pravdivé příběhy, se kterými se plně ztotožňujeme,“ říká frontman Katapultu a dodává, že mu texty musí psát člověk, který rokenrol doopravdy žije.

„Moje písně zlidověly. Jednou jsem měl špatný den a chtěl jsem seknout s hudební kariérou a jeden člověk mě podpořil tím, že mi řekl, že si lidi zpívají moje písničky a že mám být šťastný. Pochopil jsem, že když lidi občas špatně zazpívají mojí písničku, tak mi to nemusí vadit.“ Na svého zesnulého kolegu Dědka myslí prý každý den, ale nový basák Andy je v souzněním s jeho přístupem k hudbě.

Jak vznikaly oblíbené hity? Potěší autora, když se jeho písně hrají u táboráku? Vadí mu, když lidi zpívají jeho písně špatně? A může být vůbec Katapult takový, jaký býval?

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.