×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Genderová ideologie je nebezpečná. Václav Klaus ml. si neuvědomuje své chyby, jde proti kolegům..." říká poslanec Marek Benda

„Lidé ve straně můžou mít různé názory. Vyhození Klause ml. není o potupě, šlo o složité rozhodnutí, o kterém jsme dlouho diskutovali. Společenství musí nějak fungovat a není možné, aby si jeden myslel, že všechny ostatní může okopávat. Kdyby Václav Klaus zůstal u svých názorů na školství a u toho, jak bojovat s inkluzí, všichni by mu tleskali. Ale tak to nikdy nemůže být, on se vždycky bude chtít zviditelňovat a dostali jsme se do situace, kdy jeho zpochybňování EU a NATO znejistilo naše voliče,“ říká poslanec ODS Marek Benda.

Při poměrových volbách je podle Bendy důležité, aby byla strana soudržná a táhla za jeden provaz. „Poslanci by se měli zviditelňovat jen ve většinových volbách, jako je volba prezidenta. V poměrových je důležité, abych byl součástí týmu, na který dbám. Nemohu být pražský primátor, který okopává všechny své parťáky ze stejné strany. Nějaká míra individualismu se toleruje, tolerujeme Kuberův individualismus, ale nesmí se jít proti kolegům,“ myslí si. Pokud jde spolustraník otevřeně proti kolegům, je to nevhodné.

Benda se nebojí eurovoleb, dokonce si v souvislosti s nimi vytvořil osobní cíl: „Je otázka, jak eurovolby dopadnou celoevropsky, z našeho výsledku ale obavu nemám, jsem notorický optimista, který si myslí, že skončíme nejhůře druzí a budeme brát alespoň 4 mandáty. Já jsem si do voleb dal osobní cíl, i když nekandiduji. Mně by se líbilo, kdyby 30 let od revoluce byl Saša Vondra, jedna z hlavních tváří listopadu 89, zvolen do Evropského parlamentu. Dával by tam smysl a byla by to hezká symbolika,“ tvrdí.

„Křesťanská civilizace vždy chovala úctu k ženám, s tím se Islám nebo jiná náboženství nemohou srovnávat. Ale to, k čemu dospěl dnešní gender je šílené, není to už o tom, aby se ženy a muži srovnávali, ale abychom se nijak neodlišovali. To je neuvěřitelný marxismus a budování beztřídní společnosti, kde nejsme individuality, ale všichni máme být stejní. V tom je genderová ideologie nebezpečná a mnohem nebezpečnější než feminismus,“ myslí si Marek Benda. 

Jak chce dosáhnout toho, aby se Alexandr Vondra dostal do Evropského parlamentu? Měl by podle něj Babiš slavit 17. listopad? A jaký názor má na feminismus?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.