×

Další video: „Jak v létě zabezpečit obydlí? Zloděje odradí bezpečnostní fólie v oknech, ale i systémy, co spouští osvětlení či TV.“ – radí Zuzana Pidrmanová

Countdown
Zrušit
×

„Exmanželka zbila dceru tak, že oslepla a ochrnula. Poslechněte si nahrávku. OSPOD nepomohl, odškodnění odmítám.“ – říká Karel Polcar

Karel Polcar je muž, který má za sebou velice těžký životní příběh – respektive příběh, který stále žije. Vše se týká jeho dcery Karolínky. Bití pěstí, fackování, házení na zem… Lucie P. (tehdy 34), která se od svého chotě odstěhovala, bila jejich dceru (tehdy 6 měsíců) tak, že holčička málem zemřela. Miminko na jedno oko nevidělo, mělo poškozený mozek a po operaci jí chyběl kus lebeční kosti. Žena holčičku surově ztloukla, protože nechtěla poslouchat její pláč. Miminku právě rostly zoubky.

Holčičku po incidentu, který se stal v dubnu 2014, dělilo od smrti jen několik hodin. Zachránili ji lékaři v motolské nemocnici, kteří ji rychle operovali. Následky si však přesto ponese do konce života. „Když mi Karolínku žena předala, dělilo jí jen pár hodin od smrti. Jedno oko měla zavřené a druhé otevřené, na obličeji měla velikou modřinu, nehýbala se,“ řekl tehdy Karel Polcar. Táta Karolínky u pozdějšího soudu několikrát nevydržel a rozplakal se. „Stále mě moc nevnímá, nevím, jestli mě poznává,“ dodal tehdy.

Jak je na tom jeho dcera nyní?

„Moje dcera je nyní, kdy jsem na tomto natáčení, doma, kde na ni míří kamera. A přes tuto kameru ji hlídá bratr. Ten má u sebe mobilní telefon, a kdyby se něco dělo, tak mi bude volat. Nyní je ve stabilním stavu. Zdravotně je ležící pacient, má těžkou epilepsii, má ztráty vědomí, má odebranou pravou horní polovinu lebky, je slepá, má odumřelou skoro celou mozkovou kúru.“ – popisuje Karel Polcar.

„Má nyní zhroucení pánevní kosti, takže se jí zkroutilo tělíčko, do toho přišla těžká skolióza. Má pravou nožičku o sedm centimetrů delší než levou.“ – líčí Karel Polcar s tím, že manželka pila hodně alkohol.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

V dnešním pořadu si můžete vyslechnout celý příběh Karla Polcara, který později zanechal práce, studoval odbornou literaturu o lidském mozku a stále hledá další možnosti, jak Karolínce zlepšit zdravotní stav. Dozvíte se nejenom, jak neuvěřitelně to dopadlo s jeho někdejší ženou, která dceru de facto zabila, ale také, jaký je osud jejich druhé společné dcery, kterou má taktéž v péči.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

karel-polcardcerakarolinakarolinkamatkalucie-p.tyraniospodsoudtyrankamozekposkozeni-mozkutragedierodinna-tragediedcera-lucie

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.