×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Emanuel Moravec byl král kolaborantů. Jeho absolutní loajalita byla pro scénáristu fascinující. Je to vrchol toho, co jsme s manželem napsali.“ – říká scénárista Lucie Konášová.

Anatomie zrady – dvoudílný historický film, který nyní běží na obrazovkách ČT, se věnuje nejdramatičtějšímu období ze života Emanuela Moravce, vlastence, který se stal symbolem české kolaborace s nacisty. Prostřednictvím této postavy divák poznává politické dění v naší zemi a zároveň z historického odstupu sleduje proměnu člověka prosazujícího ideály T. G. Masaryka a bojujícího za svou vlast v zrádce národa. Představuje pro scénáristku Lucii Konášovou, absolventku katedry scenáristiky a dramaturgie FAMU, vrchol jejího umění?

 

„Nepochybně. A ještě bych jenom do závorky připojila, že na scénáři jsme spolupracovali s manželem, takže oba si toho tak ceníme, že je to aktuálně vrchol toho, co jsme napsali.“ – míní scénáristka Lucie Konášová. 

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Jsme nesmírně zavázaní režiséru Biseru A. Arichtevi, který to režíroval, protože se opravdu perfektně držel scénáře, komunikoval s námi celou dobu, takže přesně náš záměr, jak ten příběh chceme vyprávět a proč, tak skutečně ho i tak odvyprávěl. Děkuji mu za skvělou spolupráci.“ – uvádí scénáristka Lucie Konášová.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

lucie-konasovaemanuel-moravecanatomie-zradyscenaristkacthistoricky-film

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.