×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"EET je umělé téma, nic nepřinese..." říká Vlastimil Tlustý

"Odešel jsem z politiky, abych se dostal vysoko na tribunu a mohl vše glosovat," vysvětlil v úvodu rozhovoru bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý, který byl hostem XTV. Zatímco Tlustého nástupce Andrej Babiš zavádí elektronickou evidenci tržeb, podle Tlustého se význam EET přeceňuje: "Mělo se začít velkými firmami, které daňovými optimalizacemi připravují stát o mnohem víc peněz. 

Podle Tlustého stojí EET příliš mnoho peněz a nic přitom nepřinese: "Andrej Babiš si myslí, že ho malí živnostníci nikdy volit nebudou, jsou proti němu a zároveň mu zbytek národa fandí. Ale myslím, že pravda se brzy ukáže," pedpovídá exministr. 

Podle Tlustého Babiš nemá právo říkat, že je proti tradičním politikům. "On sám je součástí politiky už od roku 1998, kdy do Parlamentu jako vůbec první podnikatel poslal na stálo svou vlastní zpravodajku, která mu hlásila veškeré dění," prozradil Tlustý. 

Nit suchou nenechal suchý ani na Občanské demokratické straně, jíž je bývalým članem. Kritizoval například členy ODS, kteří kritizují Babiše, a přitom s ním jsou na krajské úrovni politky v koalici. 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.