×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Divadlo jsme zastavili kvůli vlajce v přirození herečky. Zachránili jsme milion korun.“ – říká šéf hnutí Slušní lidé Zdeněk Pernica

Trojnásobný mistr ČR v thajském boxu Zdeněk Pernica stojí za vznikem hnutí Slušní lidé, které někteří politologové označili za radikální pravici. Ministerstvo vnitra hnutí ve své čtvrtletní zprávě o extremismu za druhé čtvrtletí 2017 zařadilo na seznam extremistických organizací, přičemž ve zprávě uvedlo, že „personální substrát skupiny tvoří mimo jiné i osoby s neonacistickou či chuligánskou minulostí.“ Členové hnutí na sebe před dvěma lety upozornili v brněnském divadle přerušením kontroverzního divadelního představení Naše násilí a vaše násilí, kdy vstoupili na jeviště a bránili hercům v produkci.

„Pokud bych to měl vzít ve zkratce, v případě divadla šlo o to, aby se z veřejných peněz města neuráželi lidé. Celé tohle divadelní představení, které bylo součástí festivalu Divadelní svět, totiž financovalo město. A my jsme tam šli proto – a není pravda, jak psali v novinách, že se nám nelíbí nahota a podobně –, jelikož se tam hanobily státní symboly a víra. Že si jedna z hereček z přirození vytáhla českou vlajku… A potom Ježíš Kristus sestoupil z kříže a znásilnil muslimskou ženu…“ – říká Zdeněk Pernica.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„A já jsem před divadlem byl a viděl jsem, jak to probíhalo. Bylo tam mnoho lidí, kteří jsou věřící, důchodci, kteří drželi hladovky. Ti lidé opravdu před divadlem trpěli. Sepisovali petice, psali dopisy městu, město se jim vysmálo a hru naopak podpořilo. Jestliže člověk slaví Vánoce, Velikonoce, tak je součástí křesťanské evropské civilizace a není v pořádku, aby se po tomto šlapalo za peníze z města.“ – dodává Zdeněk Pernica.

„Myslím, že jsme naší akcí odklonili a zachránili milion korun na Divadelní svět, jelikož ho pak Jihomoravský kraj nepodpořil. Lidé dnes vědí, kam jdou jejich peníze.“ – konstatuje Zdeněk Pernica.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

zdenek-pernicaslusni-lidezit-brnodivadlovase-nasili-nase-nasilimatej-hollanextremni-pravicemigraceboxkickbox

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.