×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

„Denně jsme 30 let přicházeli o jedenáct hektarů zemědělské půdy. To je hlavní příčina sucha. S kůrovcem si už příroda sama neporadí. Babišovi stále držím palce.“ – míní poslanec Karel Tureček.

Karel Tureček je český politik – dnes nestraník za ANO. Jde o bývalého náměstka ministra zemědělství a někdejšího náměstka ministra průmyslu a obchodu. Dnes je místopředsedou výboru sněmovny pro životní prostředí. Svá profesní léta prožívá na pomezí politiky a zemědělství. Je podle něj momentální problém se suchem větší nežli koronavirus?

„Sucho je téma, o kterém se stále málo diskutuje. Je fakt, že teď je téma číslo jedna koronavirus, ale sucho je dlouhodobější problém, který není stále řešen. Vždy se nějak sucho překlene, teď třeba byl duben opět gradující v oblasti srážek, nyní nám dva dny zapršelo, zlepšil se určitě stav vegetace, nicméně sucho stále pokračuje. A myslím si, že jedno z velkých témat procesu oživení ekonomiky je spojit ho s některými investičními akcemi v oblasti vodního hospodářství.“ – domnívá se poslanec Karel Tureček.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Na otázku, není-li tomu tak, že nyní přišla suchá léta a nedá se s tím nic dělat, odpovídá poslanec Karel Tureček slovy: „Tak suchá léta určitě přišla. V této oblasti – v oblasti vodního hospodářství – se pohybuji dlouhodobě a i částečně bych věřil, že se s určitou periodicitou střídají suchá období a mokrá období. V roce 97 jsme zažili katastrofální povodně. Ty nás pak trápily, tuším, do roku 2013. A od roku 2014 se čím dál víc propadáme zase do toho druhého extrému, kterým je sucho.“

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 
karel-turecekanosuchopovodnevodni-hospodarstviprehradyvodakoronaviruszadrzovani-vodysrazkyzivotni-prostredi

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.