×

Další video: „Moji klienti mají opakované tendence k sebevraždě anebo sebepoškozování.“ - vysvětluje TFP terapeut Karel Dobroslav Riegel

Countdown
Zrušit
×

"Demokracie je v hluboké krizi, elity se odpoutaly od společnosti..." říká mentor Realistů Petr Robejšek

Lidové veto na přijímané zákony, hmotná odpovědnost úředníků, rovná patnáctiprocentní daň z příjmu či povinný tříměsíční vojenský výcvik, to jsou některé z bodů volebního programu strany Realisté, jejíž mentor Petr Robejšek přiblížil tyto body voličům v rozhovoru pro XTV.

"Lidové veto je jedinečný institut, který bychom rádi zavedli. Bylo by to něco jako záchranná brzda před největšími hloupostmi politiků, jako je třeba EET nebo inkluze. Znamenalo by to, že by občané mohli ten zákon blokovat," uvedl Robejšek.

V rámci předvolební kampaně navštěvuje lídr Realistů občany po celé České republice a při diskusích se setkává s kladnou odezvou na povinný tříměsíční vojenský výcvik pro muže, jehož zavedení je také jedním z hlavních předvolebních slibů. "Mladí muži říkají ano, já bych to rád udělal, cítím se jako vlastenec a mám pro tuto zemi povinnost něco udělat," popisuje Robejšek. "Podle ústavy nemůžeme nikoho nutit, aby něco takového dělal proti svému svědomí, to znamená, musí to být v souladu s listinou lidských práv a svobod. Ti, kteří by se z toho chtěli vyvázat, by museli doložit proč a věrohodně to dokázat. Myslím, že by nebyl takový problém s těmi, kteří by se z toho chtěli vymknout," dodává.

"Demokracie je v hluboké krizi," domnívá se. "Jsou tu instituce, ale nejsou naplněné skutečným životem demokratické společnosti. Politické strany a tyto instituce se brání tomu, aby se občané podíleli na jejich rozhodování. Tohle je základní problém, který vidím. Elity se odpoutaly od společnosti, vládnou nad společností, nebaví se s ní, nechovají se tak, jak si přeje a vznikají deziluze a nespokojenost, kterou zažívám při mých návštěvách po České republice," říká Robejšek a dodává, že stranu Realisté chce směrovat pro obyčejné lidi.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.