×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

„Daniel Landa má pravdu. Premiér se zaručil, vakcinace bude dobrovolná a bez postihů. Děti potřebují ombudsmana.“ – říká Helena Válková

Zpěvák Daniel Landa byl v úterý hostem sněmovního petičního výboru. Na veřejném slyšení, kterého se zúčastnil premiér Andrej Babiš i vicepremiér Karel Havlíček (oba ANO), vyzval v emotivním projevu poslance i vládu, aby se pokusili najít cestu k rychlému otevření Česka. 

Současný přístup politiků ke koronaviru podle Landy působí hluboký zásah do fyzického i duševního zdraví značného počtu občanů naší země. „Díky papalášství, bezohlednému, až nepřátelskému přístupu vlády vůči velkým skupinám občanů posílenému katastrofickou komunikací se pocit důvěry a jednoty postupně vytratil. Na jaře jsme spolu šili roušky, na podzim už po nás chcete, abychom udávali své sousedy.“ – hřímal Landa směrem k poslancům.

 „Vytváříte nové disidenty, vyrábíte zoufalce a donutíte je zachovat se zoufale. Brzy vyhladíte všechno malé a střední, aby nás mohly vlastnit a provozovat jen velké nadnárodní korporace bez špetky zodpovědnosti a abychom tančili, jak mocní pískají, a ještě byli vděční za almužnu.“ – vmetl poslancům Landa, přičemž výboru předsedala Helena Válková (za ANO).

Jaký je z něho výsledek? „To veřejné slyšení se odehrálo 5. ledna, tedy v úterý, mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou. Byl to bod gescí petičního výboru. Účastnili se jak členové výboru, tak poslanci, kteří měli zájem. Všichni ostatní byli s ohledem na nouzový stav a pátý stupeň na streamu.“ – popisuje úvodem.

 „Ohlasy jsou docela dobré, co jsem slyšela. Sledovanost byla také vysoká. Sama když jsem Blanický manifest pana Landy četla a viděla v den konání slyšení již 20 tisíc podpisů, tak jsem byla překvapená. Ten obsah je totiž hodně obecný.“ – pokračuje Helena Válková.

A doplňuje: „Už ve svém úvodním slovu ale pan Landa manifest zpřesnil. Komentoval ho. A došel ke třem závěrům, jak jsem to nejenom já pochopila: obrátil se na poslance a na vládu s požadavkem, že by chtěl, aby vznikla platforma složená z odborných kapacit, třeba z lékařských kruhů, které zastávají alternativní názory k oficiální linii. Čili rozšířit odbornou platformu těch, kteří rozhodují, jak by se mělo dál postupovat. Druhý požadavek byla záruka, že dojde k naprosto dobrovolné vakcinaci. Že nikdo nebude záměrně znevýhodňován, restriktivně, represivně, když se vakcinaci nepodrobí. A třetím bodem byla výzva, kdyby pan Landa chtěl, abychom více konstruktivně jednali. Aby měli možnost vyjádřit se i ti občané, kteří nejsou slyšet – vyjádřit, jak řekl, svoje zoufalství, nářek.“

 „Musím potvrdit pravdivost některých těchto tezí. Na mne se obracejí třeba senioři, kteří už tři měsíce neviděli své blízké. Někteří slabší jedinci podlehnou úzkosti a depresi a nemusí mít chuť už žít dál.“ – podotýká Helena Válková.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

 „Pan premiér řekl, že se nebrání těmto požadavkům. Pak řekl, že může zaručit – a to na mikrofon, takže dal veřejný příslib – naprosto dobrovolnou vakcinaci, aniž by byl někdo postihován. Kritizovala se i mediální rovina. Média by měla víc využít své nemalé moci – a já jsem ji pocítila na vlastní kůži – a měla by vyvažovat. Publikovat nejenom negativní zprávy, ale i pozitivní: Uzdravila jsem se. Konečně jsme viděla vnoučata. Není to tak strašné. Ale to já neslyším. Slyším jen o přeplněných krematorií.“ – poukazuje Helena Válková s tím, že ministr kultury se slyšení neúčastnil.

 Na 10. ledna chystá Landa demonstraci na Staroměstském náměstí za „rychlé otevření Česka“.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

daniel-landablanicky-manifesthelena-valkovaandrej-babislubomir-zaoraleklekarske-kapacitykoronaviruspeticni-vyborcovid-19politikarestriktivni-opatreniotevreni-ceska

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.