×

Další video: „Republikán Vance je budoucnost světa. Česká média jsou k smíchu, Američané berou Orbánova jednání vážně. České nemocnice pracují výrazně méně a méně.“ – Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

„Čučkaři? Zeman hodně přestřelil, je otázkou, zda není pod vlivem svých poradců…“ říká Jana Černochová

„Od pana prezidenta mě výraz ‚čučkaři’ o tajných službách mrzí. Jsou to profíci, dělají svoji práci dobře, patři mezi nejuznávanějších deset na světě. Prezident hodně přestřelil. Je otázkou, zda je pod vlivem svých poradců,“ říká staronová starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Prezident BIS nemá rád, protože služba přispěla k zadržení Nikulina a jeho vydání USA, což se Zemanovi a jeho lidem nelíbilo. Další věcí byla aféra novičok a silné výroky prezidenta na adresu bezpečnostní služby. „Zeman také přikývl na udělení generálské hodnosti řediteli BIS, pak tento slib nedodržel. lidé z Hradu si přejí, aby nebyl ředitelem. Nedělá to dobrou vizitku, prezident se nelibě chová k hlavní zpravodajské službě zemi,“ myslí si Černochová.

„Očekávala jsem, že vyslovení nedůvěry nedopadne, ale ukázali jsme gesto, tím že jsme schůzi svolali a ukázali, že je to nutné. I ten veletoč, který předvedli ČSSD, pro hodně jejich voličů znamenalo to, že si sundali růžové brýle, které měl jejich odstupivší místopředseda na očích na jejich sněmu,“ říká starostka Prahy 2.

Podle ní je současné politické období nestandardní. „Naše svobody jsou znovu zkoušeny, stojíme na rozcestí a jako národ musíme říct, co chceme dál. Babiš do kauzy svou rodinu namočil a ublížil ji tím.“

Co znamená výraz „čučkaři“ a odkud pochází? Mlčel Andrej Babiš ohledně BIS? Co si myslí o nedávném vyslovení nedůvěře vládě? Bylo toto vyslovení hodnotné? A má ODS silné vedení?

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.