×

Další video: Koudelky se nebojíme, papíry na hlavu máme a jdeme do průvodu

Countdown
Zrušit
×

„ČSSD je unavená a nad propastí. Dluhy po covidu nesmí platit lidé práce, musíme zdanit banky. Zpravodajství ČT už není nezávislé a objektivní.“ – říká Jan Birke

Je podle poslance, starosty Náchoda a dlouholetého člena ČSSD Jana Birkeho stále sociální demokracie nejrozhádanější politickou stranou, jak v posledních letech slýcháváme? Co se dá dělat pro záchranu této strany, která se aktuálně ocitá na hraně vstupu do Sněmovny? A co vlastně mohou voličům sociální demokraté nabídnout a stále v kampani ještě vyčkávají?

„Poslancem jsem osm roků, starostou už jsem jedenáctý rok a sociálním demokratem dvacet čtyři roků. To je půlka mého života.“ – vypočítává úvodem Jan Birke.

„A za tu dobu jsem zažil v sociální demokracii úplně všechno: obrovské oranžové vlny – tsunami s pětatřiceti procenty, obrovskou podporu voličské základny, voličů. A bohužel teď zažívám situaci, kdy sociální demokracii není dobře, kdy je trošku unavená, malinko na kolenou. A přiznám se, že někteří mí bývalí kolegové tomu nepřispívají.“ – popisuje momentální kondici strany Jan Birke.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Nyní, v posledních pěti měsících, se konečně bavíme už o programu a nediskutujeme sami o sobě. Všichni si uvědomujeme, že přestává být legrace. Sociální demokracie je skutečně nad propastí, je na hraně vstupu do Sněmovny. A můžeme si za to sami.“ – dodává Jan Birke s tím, že ti, co ve straně zůstali a neopustili ji, si uvědomují, že sociální demokracii je potřeba pomoct.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jan-birkecssdsocialni-demokracievolbypolitikasnemovnavstup-do-snemovnypreference
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.