×

Další video: Menstruační chudoba, klimatický žal a Xaver plete

Countdown
Zrušit
×

„Čínu jsme pozitivně nezviditelňovali. Novináři bývali kamarádi. Dnes jsou více aktivisté. Newsroom ČT24 nechápu. Nikoho to nezajímá.“ – říká šéfredaktor info.cz Michal Půr.

 

Je stále server info.cz největší výzvou jeho života? Mění se dnes média i uvnitř? Povedla se Topol Show? Jde úroveň sdělovacích prostředků nahoru? Kdo systém vzájemného napadání médií rozproudil? Poškodila info.cz podle šéfredaktora Michala Půra kauza údajného čínského vlivu na server?

 

Po studiu mezinárodních vztahů nastoupil Michal Půr do ČTK a v roce 2006 se stal zpravodajem v Bruselu, kde strávil celkem pět let. Po návratu vedl postupně zahraniční, ekonomickou i domácí redakci ČTK. V roce 2014 se stal šéfredaktorem týdeníku Euro a později i ředitelem divize Euro. Nyní vede Info.cz, což považuje za doposavad největší výzvu.

„Myslím, že události posledních týdnů ukazují, že info.cz je největší výzvou mého života. Nikdy jsem nečekal, že se postaráme o takový rozruch. Myslím, že za ty tři roky, co existujeme, jsme rozčeřili vody – asi k nespokojenosti mnoha. Dnes se média mění zcela zásadně. I uvnitř. Vezmeme-li si dobu pět let zpátky, většina novinářů, kteří dnes soupeří, byli kamarádi. Jedna skupina, která spolu komunikovala. Dnes je těch skupin několik a soupeří spolu. Mediální krajina se změnila zásadně. Možná víc uvnitř než navenek.“ – konstatuje šéfredaktor info.cz Michal Půr.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Dnes je člověk víc aktivista než novinář a já se snažím do novinařiny vtahovat lidi, kteří mají nějaké zkušenosti a jsou to bývalí politici, bývalí úředníci, bývalí byznysmeni. To spousta lidem vadí. Ale lidé dnes požadují větší vhled za kulisy, a to jim normální novinář nemůže dát, jelikož nemá tu životní zkušenost. S Topol show jsem spokojen. Vyvolává emoce, má sledovanost.“ – dodává šéfredaktor info.cz Michal Půr.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

„Ústav nezávislé žurnalistiky a další podobné jsou vlivové organizace. Médium, aby mohlo fungovat, musí být v zisku. Je tam velká snaha uschovat, kdo média platí. Proto jsou schovány za různé nadace, fondy. Když něco pojmenujete nezávislý deník, tak je to financované miliardářem, ale my nevíme, co miliardář sleduje. Ideální situace je, že fond začne hodnotit ostatní média, což je zvláštní.“ – míní šéfredaktor info.cz Michal Půr.

michal-purinfo.czmirek-topolanekcinanewsroom-ct24
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.