×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Chudina má dnes hlas a internet. ANO vyčerpalo svůj voličský potenciál..." říká Petr Robejšek

„I když si Václava Klause ml. vážím a jsme si názorově blízcí, myslím, že by s mou stranou neharmonoval. Je to velmi silná a originální osobnost, která má silné zvyky a názory. Právě proto je velmi těžké, aby se zapojil do jakékoliv politické strany. Nemá sociální nadání jako měl jeho otec. Ten měl intelektuální kapacitu i schopnost obratně zacházet s lidmi,“ říká komentátor a politolog Petr Robejšek. Myslí si, že Klaus obtížně zvládá mít nad sebou autoritu.

Podle Robejška má svět tendenci se zbláznit. „Nejvíc mě zaráží, že se ve společnostech, které jsou hyperúspěšné, západní svět neví, jak dál. Vymýšlíme si problémy. Levice ztratila svůj kompas a historickou roli už neplní, nachází povrchnosti a hlouposti, které nezajímají obyčejné lidi.“ Politika je podle něj oddělena od skutečné společnosti, ve které žijí žluté vesty – chudí a stále chudnoucí lidé.

„Vždycky je dobré, aby elita uvažovala o tom, co je tam dole. Jsou tendence k tomu, diktovat lidem, na co mají nárok, podle toho, co si můžeme dovolit. Ale politika spočívá v tom, že se stará o to, co se děje ve společnosti a co se může odehrát,“ říká. Ministrině ČSSD podle něj přesně tohle dělá.

Jak bude pokračovat jeho politická strana Realisté? Proč sympatizuje s francouzskými protestujícími? A proč má Andrej Babiš takový úspěch u voličů?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.