×

Další video: „Moji klienti mají opakované tendence k sebevraždě anebo sebepoškozování.“ - vysvětluje TFP terapeut Karel Dobroslav Riegel

Countdown
Zrušit
×

"Chci přímou volbu předsedy..." říká Milan Chovanec

Do studia XTV přijal pozvání na exkluzivní povolební rozhovor ministr vnitra Milan Chovanec. Neúspěch ve volbách ho zasáhl, byla to prý chyba jejich politiky, ve které se snažili více zaměřovat na výsledky své práce, ale nebyli schopni to prodat veřejnosti. „Do dneška přemýšlím, kolik chyb jsme udělali. Chápu to těžko, musí se s tím něco dělat. Vysál nás Okamura, Piráti i Babiš, protože byl marketingově šikovnější – před čtyřmi lety přebral voliče pravice a nyní přebral i levicové voliče,“ poznamenal ministr Chovanec.

Po těžké porážce potřebuje sociální demokracie silnou osobu v čele. Musí být modernější. Chci přímou volbu předsedy, potřebujeme výrazné osobnosti, mladé lidi, intelektuály a hledat můžeme i mezi nestraníky – pokud by šlo o osobu nám blízkou a hájila levicové ideály. Nemůžeme si už dovolit špatná rozhodnutí.“ Jako jednu z hlavních příčin neúspěchu vidí chybnou komunikaci s veřejností, ale i uvnitř strany.

Jsme ve složité situaci a potřebujeme silnou podporu členské základny. Trochu jsme zapomněli mluvit s našimi členy.“ Ministr vnitra by chtěl, aby aktivní součástí dění byli i krajští a komunální politici.

Jak výsledek ČSSD ovlivnila lithiová kauza? Proč nechce do vlády s Andrejem Babišem a jaké byly nejhorší a nejpříjemnější chvíle posledních čtyř let?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.