×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Chceme referendum o EU a připravovat se na vystoupení. Lidé ztrácí naději a důvěru. Nová nemocnice ve Zlíně byla iluze volební kampaně.“ – říká Libor Lukáš (Trikolóra)

Libor Lukáš byl hejtmanem Zlínského kraje. Je bývalým členem ODS, nyní v hnutí Trikolóra, které ohlásilo volební koalici se stranou Svobodní a Soukromníci. Zajímalo nás, proč Trikolóra nehodlá spolupracovat s SPD Tomia Okamury. Jaký je momentální postoj ke členství České republiky v Evropské unii. A kdo může za vážnou situaci ohledně nákazy koronavirem.

„Že se Trikolóra spojuje se Svobodnými, to je krok, který jsem určitě nevymyslel. Ale byl jsem součástí toho jádra, které bylo proto, abychom prokázali integraci především pravicově konzervativních sil, jelikož z ODS a dalších stran pravice postupně vyprchávala. Tímto propojením můžeme nabídnout zajímavou alternativu.“ – míní Libor Lukáš.

„Václavu Klausovi jsem tento krok doporučoval. On ho chtěl. A doufám, že to bude vítáno mnohými voliči, kteří nemají v zásadě koho volit. Čili tohle má být blok, který pomůže české pravici a českým konzervativním hlasům.“ – dodává Libor Lukáš.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live

„Svobodní se vždy profilovali jako pravicová strana, která není eurofilní, a zde je její díl české politiky poměrně znatelný. Na politickém trhu jsou dvanáct let, myslím, a Petr Mach se dostal i do europarlamentu.“ – hodnotí nového koaličního partnera Libor Lukáš s tím, že Trikolóra má i v ekonomickém programu, podobný hodnotový ekvivalent. „To propojení nám může pomoci.“

Zde můžete podpořit projekt televize XTV.

libor-lukastrikolorasvobodnivolbypolitikavaclav-klauskoalicesnemovnaeupetr-macheuroparlamentpravicekonzervativni-strany

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.