×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Chceme, aby nás ministr Zaorálek vyslechl. Navrhujeme 29 milionů pro naše divadla. Jediný, kdo s námi jedná, je Babiš…“ – říká producent Oldřich Lichtenberg.

Majitelé soukromých pražských divadel vyzvali k rezignaci ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Vadí jim, že z částky 1,07 miliardy korun, kterou schválila vláda na záchranu kultury kvůli epidemii koronaviru, nepůjde nic do sektoru, který nepobírá dotace. Výzvu sepsal producent a majitel pražského Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg. Není na to brzo a proč s tím nepočká do okamžiku, kdy země bude v normálu? Jaký by byl ideální stav – co by bylo spravedlivé?

„Nevím, jestli je brzo, nebo pozdě. My jsme nenárokovali to, že chceme teď zkasírovat nějaké peníze. My se mnoho týdnů snažíme, aby nás pan ministr Zaorálek vyslechl – aby vyslechl naše argumenty v momentu, kdy zpracovává nějaký koncept do vlády a požaduje peníze. A to byl ten základní princip, který jsme chtěli. A to se nikdy nestalo.“ – míní producent Oldřich Lichtenberg.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„A druhá věc je: my jsme nikdy nechtěli tahat peníze navíc ze státního rozpočtu. My apelujeme na pana ministra Zaorálka, aby uspořil ve svém rozpočtu a rozděloval ty peníze – dle našeho názoru – spravedlivě.“ – dodává producent Oldřich Lichtenberg s tím, že tyto problémy jsou aktuální.

„Jsou slyšet hospodští, kterým ze dne na den zavřeli hospody. Divadla byla zavřena jako úplně první. A v tu chvíli tisíce lidí – ne těch patnáct, co vidíte na jevišti – zůstaly bez jakéhokoli příjmu: jevištní technici, osvětlovači, kostymérky. Oni jsou OSVČ. Všichni, které pan ministr podporuje, mají v drtivě většině své zaměstnance. Ti dostávají minimálně osmdesát procent platu. Naši lidé zůstali ze dne na den bez jediného příjmu. A my také.“ 

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

oldrich-lichtenbergsoukroma-divadlalubomir-zaoralekcssdmuzikaldotace1,7-miliardy

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.