×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Chápu lidi, kteří Babiše nenávidí. Politikům se nedá věřit. Pražští intelektuálové řeší jiné problémy než zbytek země.“ – říká Martin Komárek..

Martin Komárek (1961) je novinář, někdejší poslanec, komentátor, spisovatel a syn bývalého politika a prognostika Valtra Komárka. Do června 2013 působil jako komentátor v deníku MF DNES, poté začal spolupracovat s politickým hnutím ANO 2011 podnikatele Andreje Babiše, ačkoli jej dříve kritizoval za podezřelé a neprůhledné zbohatnutí a za šíření nepodložených zvěstí o korupci u jiných. Od září 2019 působí jako šéfkomentátor regionálních Deníků. V hnutí ANO působil v celostátním předsednictvu, ale na čtvrtém sjezdu v roce 2017 post neobhájil.

Fungují dle jeho názoru ještě v létě takzvané okurkové sezóny? „Teď by byla okurková sezóna nebýt covidu. Takže je covidová sezóna. A čísla jsou něco, co lidi sledují a komentátoři rozebírají více nežli politiku. Ta nikoho příliš nezajímá. Ale skutečně, dokud tu bude ta nemoc, tak okurková sezóna bohužel nebude. Byl bych rád, kdyby byla, protože by tu nebyl covid.“ – říká nejprve Komárek.

Mnoho lidí si myslí, že neexistuje cesta od politiky zpátky k novinařině, zatímco na cestu, kdy jde novinář do politiky, jsme zvyklí. Na otázku, má-li už potvrzeno, že v jeho případě se návrat definitivně povedl, odpovídá Martin Komárek: „Mezi lidi, kteří říkají, že to nejde, jsem patřil já také. Mnohokrát jsem se v politice mýlil – jako pan prezident – a v tomto jsem se mýlil též.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

A vysvětluje: „Návrat je možný, pokud člověk přesvědčí své okolí – své spolupracovníky především –, že si z politiky nepřinesl nějaké pokoutní úvahy, že nekope skrytě ani otevřeně za tým, jehož byl členem. A pokud ho kolegové přijmou, což mně se chválabohu a díky tomu, že jsou to hodní lidé, stalo, takže návrat možný je. A také jde o to, zdali čtenáři člověku věří.“ Komárek má za to, že se v jeho případě návrat vydařil.

V dnešním pořadu si můžete poslechnout, co si z politiky odnesl, jak zpětně politiky hodnotí či jak vnímá dnešníma očima svého bývalého šéfa Andreje Babiše.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 

andrej-babiszurnalistikamediamilion-chvilekdemonstracecovid-19koronaviruspolitikapolitikposlanecprazska-kavarnaprazsti-intelektualovevolby

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.