×

Další video: Maková panenka z Bruselu! Hrobník z Německa! Lex Feri!

Countdown
Zrušit
×

"Český Slavík ztratil na důvěryhodnosti kvůli machinacím. Snad přijde k očistě s jiným vedením..." říká Helena Vondráčková

„Předvánoční koncert je speciální událost, vybírám na ni speciální písničky a šijí se na to kostýmy. Šaty mám skoro všechny doma, už pro ně nemám místo. V Německu dostanu cenu za celoživotní dílo, dostávají ji jen významní lidé, kteří se zasloužili o kulturu,“ říká legendární zpěvačka Helena Vondráčková.

„Slavík je škoda, byla to slavnostní záležitost, anketa časem ztratila na důvěryhodnosti, děly se tam zvláštní machinace. Hodně lidí se od toho odvrátilo, včetně mě,“ myslí si Helena. Na své nadcházející německé turné se bude muset dobře připravit. Očekává ji také polské publikum.

„Myslela jsem, že můj první koncert v Japonsku je propadák, nikdo na něm netleskal, měla jsem nálada na bodu mrazu. Jakmile přišel konec, tak přišel fronetický aplaus, chtěli neustálé přídavky, nechtějí si to rušit. Oproti tomu Brazilci, to je smršť,“ vzpomíná zpěvačka.

Vinylové desky se vrací. „Je to trend, těší mě to, jde i o nostalgii. Na svou první desku Růže kvetou dál vzpomínám, je to krásný pocit. Stalo se to v 60. letech,“ říká.

Co bude zpívat na prestižním ocenění za celoživotní dílo? Jaké bude její německé turné? Které písně mají německou verzi? A jaké deska je od ní nejsilnější?

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.