×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Česko se stalo muzikálovou velmocí. Nejúspěšnější je Drákula. Skutečnou Mekkou je ale Soul. Večer co večer hrají 70 představení.“ – říká producent a libretista Michael Prostějovský.

Je pravda, že je Česká republika muzikálovou velmocí – Broadwayí Evropy, jak se někdy tvrdí, anebo si příliš fandíme? Jaké české muzikály uspěly ve světě? Který je podle producenta a libretisty Michaela Prostějovského ten nejpovedenější? A umí Češi prodávat muzikály do zahraničí?

Michael Prostějovský (71) je textař, libretista, rozhlasový novinář a producent. Jako autor napsal v 60. a 70. letech 400 písňových textů pro přední tuzemské interprety. Od počátku 90. let je jedním z těch, kteří budují moderní muzikálovou scénu v Česku. Je především autorem českých libret muzikálů Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice Jesus Christ Superstar, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť a Evita.

„Za těch pětadvacet let, co se muzikál v České republice pěstuje, je dneska možno říct, že jsme se stali muzikálovou velmocí. Muzikál vyrostl, stal se fenoménem své doby a je to masová záležitost.“ – míní producent a libretist Michael Prostějovský.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Ve světě máme tři muzikálové Mekky – viděno kvalitou, ale i počtem scén. Kolébkou je Broadway, následuje Londýn, a největším muzikálovým trhem je Soul, kde se každý večer hraje 70 muzikálových představeních. – dodává producent a libretista Michael Prostějovský s tím, že v Česku jsou centry muzikálu Plzeň, Praha a Brno. A jistou roli sehrává i Bratislava na Slovensku.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

michael-prostejovskymuzikaldrakulalibretistajesus-christ-superstarevita

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.