×

Další video: Maková panenka z Bruselu! Hrobník z Německa! Lex Feri!

Countdown
Zrušit
×

"Česká televize dlouhodobě neplní veřejnoprávní službu. Selektuje hosty a vnucuje své názory. Chci to změnit..." říká bývalý člen vysílací rady Petr Štěpánek

"Překvapilo mě to. Že budou negativní reakce jsem čekal, ale že budou lidé svolávat demonstraci, aby zavřeli ústa někomu, kdo říká něco, co se jim nelíbí, to jsem nečekal. Opustil jsem politiku a minulý týden mi zvonil telefon, jestli nechci být v radě pro vysílání. Chtěli někoho, kdo se osvědčíl a kdo je kritický vůči ČT. Je tam prý podpora z více politických stran," říká Petr Štěpánek, bývalý člen rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Sešel se s předsedou Faltýnkem. Ten podle Štěpána řekl, že chtějí, aby v radě seděli lidé s kritickým pohledem na věc. "Z pořadu Newsroom mě kontaktovali a natočili se mnou rozhovor, z něho použili jen pár vět a do pořadu si přizvali hosty, kteří o mně říkali, co jsem za gaunera," říká. Myslí si, že je potřeba ne zničit, ale změnit Českou televizi. Je podle něj potřeba dávat prostor jiným názorovým proudům.

"Česká televize preferuje jediný ideový pohled na svět. Bojí se mě nejen oni, ale i lidé s finančním napojením. Bojí se toho, že tomu opravdu rozumím, sedí tam i lidé, kteří často nevědí. ČT dlouhodobě neplní veřejnoprávní službu. Problém není v tom, co vysílá. Oni selektují hosty, lze vyvodit, čemu fandí víc."

Kritický názor na Evropskou únii je podle něj stejně legitimní, jako ten prounijní, avšak to se na ČT podle něj neděje. "Ani Andrej Babiš není tak naivní, o kterém jiní tvrdí, že jsem neřízená střela, aby si myslel, že budu přejímat cizí názory."

Jaké je zákulisí České televize? Proč podle Štěpánka nedává prostor jiným názorům? Sedí v radě ČT hloupí lidé? A jaké je fungování rady?

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.