×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

"Bydlení se jen tak nezlevní. Ve svobodné společnosti nemůžeme znárodňovat prázdné byty..." říká Jiří Nouza

„My bychom velice rádi stavěli byty, ale je potřeba říct, že stavitel začíná pracovat až když investor má povolení. A tam je ten háček. Od myšlenky začít stavět je až třináct let dlouhá cesta ke stavebnímu povolení, což považuji za nenormální,“ říká prezident svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza. Jakožto bývalému politikovi se mu povedlo začít tuto problematiku řešit s ministerstvem. Stavební právo by se mělo po 50 letech zjednodušit a změnit.

Jakožto člověk s pravicovými názory s nápadem Pirátů ohledně danění nepoužívaných bytů nesouhlasí. „Nepovažuju to za možné, je to vlomení se do soukromí každého. Můžeme získat informaci o tom, že je v Praze x prázdných bytů, ale už se neříká, co s touto informací má být dál. Nemůžeme ve svobodné společnosti znárodňovat byty.“ Za dobrou zprávu považuje hlavně fakt, že většina politiků v Praze s návrhem nesouhlasila.

„Za posledních sto let jsme se v ČR nikdy neměli líp, kdo si to nepřizná, lže si do kapsy. Situace je taková, že naši občané nechtějí některé činnosti vykonávat, je to alarmující. Ve chvíli, kdy nebudete mít lidi, kteří to umějí, mistři svého oboru, nezbude nikdo, kdo by mohl mladé učit,“ říká Jiří Nouza.

Snížila by se cena bytů, kdyby se stavební právo zjednodušilo? S jakými problémy se stavebnictví potýká? A kde v Praze se dá zástavba vylepšit?

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.