×

Další video: „Republikán Vance je budoucnost světa. Česká média jsou k smíchu, Američané berou Orbánova jednání vážně. České nemocnice pracují výrazně méně a méně.“ – Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

„Bastardi: Reparát určitě nejsou rasističtí, kritici ať se na něj nejdříve přijdou podívat. Godla by si zasloužil Českého lva. Politické názory herců neřeším.“ – Tomáš Magnusek

Do kin ve čtvrtek 16. března vstupuje čtvrtý díl snímku Bastardi režiséra Tomáše Magnuska (38). Ten nebyl vždy spokojeným člověkem – byly totiž doby, kdy reálně nevěděl, jak dál. Jaký kus cesty za tu dobu ušel? Kdo by si dnes podle něj zasloužil Českého lva za herecký výkon v jeho novém snímku. Proč by měl divák na nový film jít a kdo ho financoval? A jak bojuje s hudnutím, které se mu v posledních měsících trochu vymklo z rukou?

„Neměl jsem vždy jednoduché období.“ – říká úvodem Tomáš Magnusek k myšlenkám na sebevraždu, kdy prý nevěděl jak dál a ocitl se na rozcestí. „Nakonec jsem to ustál.“ – dodává Magnusek, který se již vyjádřil, že po prvním filmu Pamětnice z roku 2009 nikdo nepřišel do kina a on měl tři a půl milionu dluhů. Druhý film Bastardi nakonec dluhy naštěstí pokryl.

Do kin nyní vstupuje již čtvrtý díl snímku Bastardi 4 – Reparát. „Je o tom, jak dva lidé z různých komunit dokáží různé věci, když chtějí.“ – konstatuje Tomáš Magnusek. Vysokoškolsky vzdělaný člověk, který se nechal unést emocemi a udělal úplně šílenou věc. A pak jeho kamarád, který je Rom z gheta a má základní vzdělání. 

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Chodili spolu na základku, teď se setkávají po třiceti letech a jeden druhému ukazuje v různých životních momentech směr. „Bylo by hodně sebevědomé, kdybych řekl, že jsem ušel velký kus cesty. Ze slavnostní premiéry jsem ale odjížděl ze skvělým pocitem.“ – poukazuje Tomáš Magnusek, s tím, že ve čtyřce hraje drtivá většina dospělých Romů.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

tomas-magnusekbastardibastardi-4-–-reparatreziserlezakypametnicekluci-z-hornovy-filmcesky-levzdenek-godlax-talkxaverxtv
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.