×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Bakala a Sobotka jsou gauneři..." říká Pirát Jakub Michálek

Hostem nezávislé online televize byl Jakub Michálek, pražský zastupitel a lídr Pirátské strany pro Parlamentní volby 2017. Řeč přišla na politické kauzy jako OKD a Opencard, spor Pirátů s Janou Nečasovou - Nagyovou i potencionální rizika pro hlavní město Praha.

Podstatná část politické debaty se točila ohledně kauzy privatizace těžební společnosti OKD, kterou popisuje Michálek nejen z pozice politika, ale také právníka, který se intenzivně zajímá jejím průběhem. “Je to velmi jednoduché. Prostě se prodala věc, která stojí přibližně 20 nebo 30 miliard za 3 nebo 4 miliardy. Státu vznikla obrovská škoda a bylo to udělané stejným způsobem jako v Opencard, tzn. nastavily se takové podmínky, aby se mohla přihlásit jenom jedna firma. V tomto případě to byla společnost Carbon Invest, která v té době už byla vlastněna Zdeňkem Bakalou, který ji tajně koupil. Vzhledem k tomu, jak tam vystupuje pan Sobotka, jeho kamarád Radek Pokorný, jak tam vystupují politické strany ODS, TOP 09, které dostaly milionové částky od pana Bakaly, tak je to velmi podezřelé. Vystupuje tam i pan Telička, který dostal 50 milionů jako lobista pro pana Bakalu, když za něj loboval u Evropské komise. Je to velký propletenec, do kterého jsou zapojeny všechny politické strany a my bychom tohle chtěli rozseknout.”

Michálek nastínil i možnosti přijatelné spolupráce, která by mohla nastat v případě, že se Pirátské straně podaří ve volbách probojovat do Parlamentu. “Naší základní podmínkou je, aby ve vládě, at’ už bude sestavena z kohokoliv, nebyl nikdo, kdo je spojený s korupcí, což je pan Sobotka, Babiš apod. Ty strany se budou muset očistit a určitě bychom byli velmi neradi, aby hnutí ANO mělo dominantní nebo nadpoloviční postavení ve vládě, protože pak by to podle našeho názoru mohlo být i ohrožení pro fungování demokracie v téhle zemi,” varuje Michálek.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.