×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

“Babiše ani Okamury se nebojím…” říká novinář Marek Wollner

“Vyjádření Tomia Okamury se mi nelíbí, ale patří to bohužel k pokleslosti české politické kultury. Politici se málokdy dokáží smířit s tím, že je novináři kontrolují. Dříve říkal, že jsme dobří novináři. To skončilo v okamžiku, kdy vstoupil do politiky a rozkryli jsme jeho byznys. Jeho firmy nevydělávaly žadné peníze, ale přitom říkal, že nemusí do konce života pracovat,” reaguje novinář České televize Marek Wollner na kritiku Tomia Okamury, který Wollnera označil za podvodníka.

Zažívá v ČT politické tlaky? Podle Wollnera se situace ve veřejnoprávním médiu v posledních letech zlepšila, členové Rady ČT již na reportéry investigativních pořadu nevyvíjí nátlak na “zastavování” některých reportáží. Největší tlaky byly podle Wollnera během působení Jiřího Baumruka, který zároveň pracoval jako tiskový mluvčí Prahy 5.

Wollner se vyjádřil také ke sporu s Andrejem Babišem. Ten Wollnera označil za “zkorumpovanou pakáž”. “Chtěl jsem, aby na něj ČT podala žalobu. Došlo zatím k předžalobní výzvě. Mediální domy si bohužel zatím nevzaly za své novináře bránit, přestože je to důležité pro celkový obraz novinařiny jako řemesla,” prozradil Wollner.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.