×

Další video: „Pro zubaře a pacienty chystáme něco jako Tinder. Debaty kandidátů budou jako reality show, doporučuji SMS hlasy. Německo bude energeticky vydírat Čína.“ – Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

"Angela Merkelová je Hitler v sukni..." říká Milan Knížák

Pozvání nezávislé online televize na politický rozhovor přijal prof. Milan Knížák, výtvarník a bývalý ředitel Národní galerie v Praze.

Na úvod povídaní o politice a politických kauzách zmínil prof. Knížák, co by osobně považoval za úspěšný výsledek v blížících se volbách do Poslanecké sněmovny. “Pro mě je dobrým výsledkem, když zmizí z horizontu naší politiky Andrej Babiš. Je nepřijatelný vším. Je to pohrobek minulého režimu, kde byl protagonistou komunistické strany, spolupracovníkem STB a údajně i KGB. Dostal se k penězům velmi podivným způsobem, který neumí sám vysvětlit. Když se dostal do vlády, tak byl permanentně ve střetu zájmů. At’ někde existuje a nesnaží se plést do vedení naší společnosti. Náš stát by se ho měl bát, protože jeho politika, způsob jak likviduje střední a malé podnikatele, aby následně mohl jejich podniky skoupit, způsob jakým drancuje naši zemi pomocí řepky, to jsou věci, které mně opravdu vadí.”

Knižák se nesnadno smiřuje i s možným rozhodnutím většiny občanů zvolit hnutí ANO, jak tomu zatím nasvědčují předvolební průzkumy. “To, že je někdo zvolen mnoha hlasy ještě neznamená, že má pravdu. Někdy může být jeden hlas daleko silnější, rozumnější a smysluplnější. Dav se mýlí vždycky, tak se jmenuje jedna z mých knih a je to něco, čemu já bohužel věřím,” dodává.

Na postu prezidenta ČR by rád viděl v příštím období změnu, na druhou stranu však nevidí mezi kandidáty obstojnou náhradu za současnou hlavu státu Miloše Zemana. “Asi nikoho volit nebudu. Pan Drahoš je určitě slušný člověk, kterého znám samozřejmě, ale je to člověk, který není zkušený v politice, čili politici s ním budou velmi obratně manipulovat a on to ani nebude vědět. Já bych si přál, aby na místě prezidenta byl zkušený a morální politik. Odvážný, ale aby nevyužíval toho úřadu k vlastním pomstám, zviditelnění a exhibici jako to dělá současný prezident. Michal Horáček, bývalý falešný hráč, mi opravdu není moc blízký. Myslím, že on by byl velmi špatný prezident a není pro mě kandidát. Docela se mi líbí senátor Kubera, který je přinejmenším vtipný a nemá strach, ale samozřejmě nevím, zda-li by byl dobrým prezidentem,” vysvětluje Knížák.

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.