×

Další video: Koho živí nenávist? Rozvod pro všechny. A trvale udržitelná jeptiška.

Countdown
Zrušit
×

„V šátkové aféře s hidžábem na zdravotní škole sehrála negativní roli bývalá ombudsmanka Šabatová. Nyní rozhoduje Nejvyšší soud.“ – říká Radek Suchý

V takzvané šátkové aféře šlo podle známého advokáta Radka Suchého o prosazení ideologických prvků do českého školství. Stát vydával protiprávní covidová nařízení a byl si toho moc dobře vědom. Řada podnikatelů doplatila na nesmyslná opatření – chránit se měly rizikové skupiny. I o těchto tématech hovoříme v dalším dílu pořadu TV SKLAD.

„Záměrně se kauzám, které jsou medializované, nevěnuji. Ono to z toho vždy nějak vyplyne, zvlášť v případě paní doktorky Ivanky Kohoutové (ředitelky dále uvedené školy, pozn. red.) a Střední zdravotnické školy v Ruské ulici v Praze ve Vršovicích. Ze začátku se jednalo o úplně banální kauzu, kdy nikdo nečekal, že se z toho stane kauza politická.“ – hovoří o takzvané šátkové aféře Radek Suchý.

Připomeňme, že Ayan Jamaal Ahmednuurová ze Somálska tvrdila, že pražskou Střední zdravotnickou školu v Ruské ulici opustila poté, co ji ředitelka při zahájení školního roku v září 2013 vyzvala, aby si sundala hidžáb i na teoretickou výuku. Původně prý byly domluvené, že šátek bude odkládat jen při ošetřovatelské praxi.

„Důvod, proč to celé bylo medializované, myslím, byl zájem určitých skupin na tom, aby to tak dopadlo, protože se podle mého názoru snažily prosadit některé ideologické prvky do českého školství.“ – dodává Radek Suchý s tím, že se to těmto skupinám nakonec povedlo.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Ta kauza ale dosud neskončila díky naší straně, paní ředitelce Kohoutové. Byť byl vzata žaloba zpět ze strany žalobkyně, to znamená té somálské uchazečky o studium, my jsme s tím nesouhlasili. V současné době o tom rozhoduje Nejvyšší soud, takže uvidíme.“ – konstatuje Radek Suchý.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

radek-suchyadvokativanka-svobodovaszs-ruskaanna-sabatovasatkova-kauzahidzabayan-jamaal-ahmednuurovamedialni-kauzycovid-19protipravni-opatrenirestriktivni-opatrenicovidova-narizeninejvyssi-soudtv-skladxtv
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.