×

Další video: Menstruační chudoba, klimatický žal a Xaver plete

Countdown
Zrušit
×

„Allkampf-Jitsu je univerzální sebeobranný systém složený z asijských bojových umění. Ochrání zdraví a odrazí i útočníka s pistolí či nožem.“ – Martin Hermann

Co je to sebeobrana Allkampf-Jitsu a jak se odlišuje od jiných? Dříve se děti hojně věnovaly sebeobraně a karate, jak je tomu ale dnes, mají zájem na sobě vůbec ještě pracovat? Na otázky odpovídá trenér sebeobrany Martin Hermann.

„Sebeobranný systém Allkampf-Jitsu vznikl v tehdejším západním Německu v roce 1968 a zakladatelem je Jakob Beck. Složil ho z různých asijských bojových umění.“ – vysvětluje Martin Hermann. De facto jde o systém, který využívá údery, kopy, úhyby těla, házení a páčení, boj ve stoje a na zemi k odražení jakéhokoliv útoku za účelem ochránění zdraví nebo majetku obránce.

Podle Hermanna jde tedy o univerzální obranný systém, který obsahuje přes 330 základních obranných technik, které představují modelové situace. „Je tam obrana proti útočníkům se zbraní, nožem, pistolí, krátkou tyčí. Obrana proti škrcení, proti úderům.“ – vysvětluje Martin Hermann.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Nejbližší bojové umění je samozřejmě Ju Jutsu, což je praktická sebeobrana. Systém Allkampf-Jitsu byl původně určen pouze pro ozbrojené složky, pro policejní jednotky, a v druhé polovině 70. let minulého století se rozšířil i mezi veřejnost.“ – doplňuje Martin Hermann.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

allkampf-jitsumartin-hermannkaratesebeobranabojovy-systemjakob-beckuderykopynapadeninapadeni-se-zbranibojochrana-zdraviju-jutsutv-skladdalibor-uhlirxtv
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.