×

Další video: „Spolupráci Trikolóry s prezidentem Klausem bych uvítala. Situace se mění ze dne na den, nechceme novodobou totalitu.“ – říká Tereza Hyťhová (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×

„Vakcína na COVID-19 je kšeft tisíciletí. Je správné, že Trump bojuje. Školy je potřeba otevřít.“ - říká Ondřej Hejma

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu je Ondřej Hejma.

Evropanka Blanka počtvrté zvítězila v hitparádě Českého rozhlasu. „Dějou se věci, připadám si jako ve filmu. Jako stařičký rocker, odepsaný, kdy se lidé spikli a udělali mu největší vánoční hit. Mám z toho strašnou radost. To si nedovedete představit.“ – říká Ondřej Hejma na úvod svého pravidelného glosování aktuálních zpráv.

Měl by to vzdát a nebýt trapný, hodnotí Trumpa prezident Zeman

„Ach jo, ach jo. Tady musíme pana prezidenta napomenout. Musíme maličko zvednout ukazovák, protože my, co si pamatujeme historii, tak víme, že to byl Miloš Zeman, který jako jeden z mála světových politiků uvítal zvolení Donalda Trumpa. On se dokonce prohlásil za takového českého Trumpa. Pak si zase pamatujeme, že se snažil dostat do Bílého domu, což úplně nevyšlo. A teď najednou to vypadá, že tam zůstala z toho nepřijetí jistá hořkost. Pan prezident ho trošku brzy odepsal, přitom to, co se děje, není vůbec nic mimořádného. V žádném případě není Trump trapný. To je absolutní nesmysl.“ – soudí Ondřej Hejma.

„Kandidaturu na prezidentku nevylučuji. V ČSSD jsme si poslední volební prohru ještě nevyříkali.“ – říká Kateřina Valachová.

„Když se hraje mariáš, tak je takové pravidlo, když prohrávám, tak si trumfnu – jako Fiala. Ten pořád křičí, že bude premiér. Tak socani jdou také do háje a paní Valachová si myslí, že bude prezidentka. Poněvadž vidí tu Čaputovou – mladá usměvavá žena, což je už dneska kvalifikace. Evropanka těžká. Tak to by mohla. Ale zase bychom tu funkci neměli degradovat na úroveň maňásků.“ – zdůrazňuje Ondřej Hejma.

►Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Ve středu se do škol vrátí maturanti, od 30. listopadu další žáci

„To už je taková součást jemné mechaniky toho uvolňování a utahování a tak dále. Myslím, že pánové pochopili, že školy je potřeba otevřít, jelikož na rodiče je toho evidentně strašně moc.“ – míní Ondřej Hejma.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

ondrej-hejmadonald-trumpmilos-zemankaterina-valachovacssdprezidentkapetr-fialaodsskolydevatacinavrat-do-skolrozpocetvakcinacovid-19

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.