×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

„V USA je rasismus naruby, černoši pohrdají bělochy. Doba Chvilkařů skončila, teď utratí peníze, které vybrali. Pro Piráty jsou senioři jen číslo.“ – říká Ondřej Hejma.

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl Ondřej Hejma.

Topol show: Ricinové fake news odhaleno. Podaří se Babišovi dosáhnout korupčního prvenství i ve vesmíru?

„Tak když s tím Mirek začal – s tou svojí Topol show, jednou jsem se na to mrknul. Přiznám se ale, že mne to nezaujalo. Myslel jsem si, že toho třeba ponechá. Bývalí vysocí státní úředníci typu premiér, prezident by prostě neměli dělat komediální show. Jednak jim to člověk nevěří a těžko si mohou dělat z politiky legraci, když byli její součástí. Ostatně ,Topol‘ byl premiér, jeho vládu povalili a jeho nejbližší spolupracovník Marek Dalík si šel sednout za korupci ať už právem, nebo neprávem. A tady čtu: ,Podaří se Babišovi dosáhnout korupčního prvenství?‘ Kritizovat Babiše za korupci, když si šel za korupci sednout jeho nejbližší spolupracovník? Naprosto neuvěřitelné – pokrytecké. A hlavně ta show není dobrá. Je to takové vojenské.“ – domnívá se Ondřej Hejma.

Demonstranti v USA strhli sochy Kolumba i obhájce otrokářství

„Já myslím, že je to celkem jasné a průzračné. Připomíná mi to úplně náměstí Interbrigády u nás v Dejvicích, když povalili toho Koněva. Je to strhávání idolů, přepisován historie, lžeme si do kapsy, neupřímnost strašlivá. Nicméně to, co se děje ve Spojených státech, je na druhou stranu vážná věc, protože to jsou rasové nepokoje – téma je rasismus. Američani jsou zvláštní: nejprve se přestěhovali do Ameriky, vyvraždili indiány, zabrali jim zemi, přírodní bohatství – všechno. Pak si tam dovezli černochy na levnou práci rovnou jako otroky. V řetězech. To, co na nich páchali, to bylo nelidské zacházení. Málokdo ví, že třeba George Washington – zakladatel Ameriky, byl otrokář. Dočetl jsem se, že třetinu svých otroků vyhrál v tombole. Jaké si to uděláš, takové to máš. Je to vážný problém, kdy černoši dneska pohrdají bělochy, problém, který bude metastázovat do celého světa.“ – podotýká Ondřej Hejma.

►Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Vládo a Babiši, vy ještě nemáte dost?! Na Staroměstském náměstí demonstrovaly tisíce lidí

„Byla to taková pěkná spartakiáda. Lidé byli na značkách, aby tam byl distanc. Šaráda strašlivá. Co se chvilkařů týče, mně už je proti mysli do nich nějak kopat, protože já myslím, že jejich chvilka už minula. Pokud by šli do politiky, KDU-ČSL by je nakonec mohla přivinout na svoji hruď. Jsou to Halíkovi učni – ti dva – a Halík se k tomu hlásí.“ – říká Ondřej Hejma.

Hnutí ANO si výrazně polepšilo, má 33,7 procenta hlasů. Druzí jsou Piráti, uvádí STEM

„Je to jasné: sloupec vyletěl, protože ,Babišák‘ zvládnul krizi, zachoval se jako státník, to lidi oceňujou, především jeho voliči. Ale teď se k tomu ještě nabalili další. Skoro to vypadá, že se tam nabalili nějací Piráti, protože těm to kleslo.“ – míní Ondřej Hejma.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

mirek-topolanekmarek-dalikandrej-babisusasochygeorge-washingtonchvilkarimilion-chvilekanostemrasismus

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.