×

Další video: #16 - Všichni se ptají, proč ještě hrají. Italské Vánoce. A teta Olina.

Countdown
Zrušit
×

„SPOLU a PirStan si musí najít nového Babiše. Volby vyhráli novináři, budoucí vládu nebudou kritizovat. Zacházení s prezidentem je nedůstojné.“ - komentuje Petr Holec

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl komentátor Petr Holec.

Babiš: Ve Sněmovně zůstanu, i když budeme v opozici

„Já si neumím představit – tuším, že interpelace jsou ve čtvrtek odpoledne; prázdná Sněmovna –, jak tam Andrej Babiš čeká třeba na Ivana Bartoše, vicepremiéra pro digitalizaci, aby ho interpeloval. To moc dlouho nevydrží. Ale tak rok minimálně si tam Andrej Babiš počká, ANO se stane hustou opozicí, což je dobře. Za rok se může poměr sil trochu změnit – budou komunální volby, budou prezidentské volby. A upřímně, žádné vládě teď nezávidím, že se stane vládou.“ – upozorňuje Petr Holec s tím, vládě bude chybět antibabiš, jelikož každý, míněno v politice, potřebuje svého úhlavního nepřítele.

Volby zdrtily ČSSD a KSČM i finančně

„Že se hovoří o tom, že by se obě strany spojily, tomu moc nerozumím. Předtím se chtěla ČSSD spojovat s takovou tou moderní levicí – se Zelenými a tak, což jsou antikomunisté. Jak by si pomohli do budoucna? Komunisté vymírají, jak voliči, tak členská základna. Navíc komunisté mají za sebou stigma totality.“ – podotýká Petr Holec.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Hayato Okamura: Je dobře, že SPD je ze hry

„Nevím, jestli nesledoval něco – volby – v Japonsku, ale SPD ze hry není. Pravda, oslabila, ale ze hry není. Hayato si šel za tím, šel si štěstíčku naproti. Nevím, jestli chce dělat politiku, nebo je to jenom soupeření mezi bratry. Vůbec nevím. Hayato Okamura kandidoval za lidovce, ale vůbec nevím, jaké myšlenky nese.“ – míní Petr Holec s tím, že Hayato Okamura byl vždy neviditelný.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

volbysnemovni-volbyvolby-2021spoluandrej-babispiratimandatyvladapetr-fialaantibabisopozicesnemovnainterpelaceivan-bartoshayato-okamuratomio-okamuracssdkscmcssd-financevymirajici-komunistepodtrzeno-sectenopetr-holecxtvxaver

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.