×

Další video: Protiputinovský bramborový salát, dezinformace VM a zase ženy v Barmě!

Countdown
Zrušit
×

„Pro zubaře a pacienty chystáme něco jako Tinder. Debaty kandidátů budou jako reality show, doporučuji SMS hlasy. Německo bude energeticky vydírat Čína.“ – Roman Šmucler

Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu je docent medicíny a od září 2017 prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní?

První kolo prezidentských voleb by nyní vyhrál Babiš, Pavel by byl těsně druhý

„Pro mě je to reality show. Je hezké, že tři kandidáti mají skoro vyrovnané výsledky, takže myslím, že se kolem těch pořadů prodá hodně reklamy na prací prášky. Trochu se bojím, že to porazí program, který jsem moderoval – Nejchytřejší Čech. Myslím, že ta volba, jak je pojatá v České republice, řekněme si otevřeně, média ostentativně ignorují některé kandidáty jako Tomáše Zimu.“ – míní Roman Šmucler s tím, že lidé by měli hlasovat smskami a nakonec by měl v televizi následovat „výbuch“ girland.

Evropská komise navrhla zablokovat Maďarsku přes sedm miliard eur. Dosavadní reformy podle ní nestačí

„Do Bruselu často jezdím. Já si třeba prosadím, co potřebuju. Tady jsou takové dva názory na Brusel. Oba špatné. Jeden říká, že musíme vystoupit a druhý říká, že musíme držet hubu a krok. Ale princip je, že když umíte Německy, Anglicky, Rusky. Dá se leccos domluvit.“ – konstatuje Roman Šmucler s tím, že Česká republika by měla být v Bruselu jasnější pozici.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Ceny paliv klesají a bude ještě lépe. Za 39 korun za litr benzinu může covid v Číně i silná koruna

„Já miluju GreenDeal. Jak jezdí ty velké lodě, pravděpodobně všechny na elektřinu a vodík. Takže my se snažíme všechno vyhnat pryč. Za všechny tyto problémy, jak víme, může GreenDeal. Němci mají nyní ideu, že si nyní myslí, že v tomto nebezpečném světě nám Čína sebere všechny zdroje. A oni si myslí, že se pokusí si co nejvíce věcí vyrábět sami. To znamená, že nebudou potřebovat skoro žádné energie z ciziny. Takže je za tím příběh, že Německo chce být nezávislé a už nechce být vydírané ani Ruskem, ani Araby.“ – podotýká Roman Šmucler.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno...

stomatologiezubarnedostatek-zubaruprezidentska-volbaandrej-babispetr-paveldanuse-nerudovatomas-zimaevropska-komisemadarskoeurodotacegreendealnemeckoenergiewendebenzinenergetikavaclav-klauscovid-19vakcinacepodtrzeno-sectenoxtvroman-smuclerxaverflegr
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.