×

Další video: Moc peněz #14 – Ideální čas k nákupu zlata

Countdown
Zrušit
×

„Papež má povinnost být pacifista, i kdyby měl skončit jako disident. Mír může být problém, ale příměří je reálné. Autorka Harryho Pottera prošla pozoruhodným vývojem, stojí proti světu, který sama vytvořila.“ – Petr Macinka

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl komentátor Petr Macinka.

Papež: „Válka je vždy porážka. Mír nevybudujete zbraněmi.“ A Fialova vláda?

„No jo, papež je pořád, zdá se, pacifista, což je v pořádku, jelikož papež by pacifistou být měl, i když to dnes není již příliš politicky korektní. Naopak dneska je potřeba harašit zbraněmi a označovat nepřátele a zlořád. Papež se stává disidentem v tomto moderním a postmoderním světě.“ – míní Petr Macinka.

Podle průzkumu The Guardian EU Ukrajině nevěří, převládá touha po přijatelném míru

„No, je otázka, co znamená ten titulek. Deník The Guardian je známý levicový britský plátek; EU Ukrajině nevěří, máme tím na mysli koho – Evropskou komisi? (Občany, pozn. red.) My ale přece dobře víme, že EU se posunula do takového stavu, že už potentáty příliš nezajímá, co si občané myslí. Mají svoje vznešené cíle.“ – konstatuje Petr Macinka s tím, že by bylo dobré rozklíčovat, co to znamená „přijatelný mír“.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Transgender žena je prostě muž, klidně mě za to zatkněte, vyzývá autorka Harryho Pottera

„Autorka Harryho Pottera prochází pozoruhodným vývojem. Jak se říká, že revoluce pojídá své děti – v tomto případě rodiče, řekl bych –, tak si pamatuji, jak se tato dáma před asi deseti, možná dvaceti lety, snažila mistrovat Českou republiku, jezdila sem a stěžovala si, že tu máme taková ta klecová lůžka. Byla velmi aktivistická. Pro mne je to cenný vývoj – u této dámy.“ – říká Petr Macinka.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

papezfrantisekmirukrajinaruskovalkaministr-zahranici-lipavskylavrovzbranethe-guardianprijatelny-mirprimerieuevropska-komisej.-k.-rowlingovaskotskotransgender-zenaklecova-luzkaaktualni-zpravyaktualni-udalostipetr-macinaxtvpodtrzeno-sectenoalex-mynarovakomunismuskorcokpellegrinislovenske-volbyprezidentske-volby
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.