×

Další video: „Vrbětice jsou umělá kauza. Ekonomika stále padá. Začínáme se smiřovat s omezením svobody, děsí mě to. Do parlamentu kandidovat nebudu.“ – říká prezident Václav Klaus

Countdown
Zrušit
×

Ondřej Hejma: "Václav Klaus ml. je Václavem Havlem naší doby. U nás nerozhoduje Babiš, ale Brusel a NATO..."

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byla Ondřej Hejma.

„Ať si jde,“ řekl Benda o Klausovi ml. Nové straně se pousmál a nebyl sám
„Benda je sám v ODS náplava, Václav Klaus ho přivinul na svou hruď, a zůstal tam 30 let. Klausové už tam dávno nejsou, je legrační, že posílá pryč člověka, který ho dostal tam, kde je. Myslím si ale, že Klaus ml. si to ale vykoledoval sám, promyšleně vyprovokoval Fialu tak, aby ho vyhodil, aby se mohl osamostatnit. Václav Klaus ml. je teď v pozici disidenta, je Václavem Havlem naší doby,“ uvažuje Ondřej Hejma.

ČSSD otočila. Maláčová chce změnit dohodu s ANO o vyšší rodičovské
„ČSSD je evidentně ve vládě na rozdávání. Teď jde o to, komu se bude rozdávat. Buď to dáme důchodcům nebo to dáme mladým rodičům s dětmi. A oni to budou dělat podle toho, kolik je kterých voličů. Důchodců je víc, tak by udělali lépe, kdyby to dali jim. Plave v tom, ale je vidět, že mají možnost rozdávat, tu ODS ztratila tím, že nešla do vlády, tím mě naštvala,“ říká Hejma.

Václav Moravec si vyřídil účty s celou rodinou Klausových. Pak naložil i Foldynovi, aby to nebylo líto ČSSD. Hosté jen zírali.
„Pěkně to rozvířilo vody a zakrylo to Faltýnka… Václav Moravec trošku ujel. Urážel otcovsko-synovský vztah Klausových. Bylo to zlé, ošklivé, urážlivé a arogantní. A nebyl sám, i senátor Pavel Fischer, francouzský gentleman, hovořil v souvislosti s Václavem Klausem mluvil o prasatech. Zdá se, že se něco děje a někteří ztrácejí nervy.“

Lidi vytáčí nová cenová politika České pošty. Kasíruje i za černý obal
„Myslím, že Česká pošta by měla být zachovaná. Je to páteřní instituce, která drží stát pohromadě. Pobočky jsou všude a kdyby to lidem vzali, je to katastrofa. Když si něco necháte dovézt ze zahraničí, většinou vám to doveze kurýr DHL, PPL a tak dál. Víte, co to stojí peněz? Polovinu ceny produktu zaplatíte za dopravu. Tihle kurýři jsou odírání lidí. Pošta by měla být pro lidi jistota, která by měla být v rukou státu,“ říká Ondřej Hejma. Myslí, že Česká pošta by měla být dostupná každému.

Zeman se může chtít za Gerlocha pomstít. Ovládnou volbu ústavního soudce naschvály?„Jak se může Zeman senátu pomstít? Oni mu zašlápli Gerlocha, to bylo jasný a taky jsme to předpovídali. A tím to nekončí, ještě mu budou blokovat dalšího a dělat obstrukce. Oni to místo nejvyššího soudce nechtějí zaplnit. V Americe je to ještě horší, tam je to na krev. Tady se prostě jen řekne, že byl ve straně. Je to bitva o vlivné posty, nedivme se, že tam ty konflikty jsou. Ale senát mu to zamázl kvůli tomu, že soudce nominoval on.“

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.