×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

Ondřej Hejma: "Mobilní data jsou lidským právem, stejně jako voda a vzduch by měly být zdarma. Proti polským potravinám je vedena účelová kampaň. Legalizace prostituce dává špatné poselství mladým..."

Ondřej Hejma: "Mobilní data jsou lidským právem, stejně jako voda a vzduch by měly být zdarma. Proti polským potravinám je vedena účelová kampaň. Legalizace prostituce dává špatné poselství mladým..."

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl Ondřej Hejma.

Za drahá mobilní data si Češi mohou sami, domnívá se ministryně.

„Její úvaha je logická. Ale ty ceny jsou prostě vysoké. Tady pomůže pouze konkurence. Já mám dlouhodobě sen, že přenos dat je lidské právo a mělo by být zdarma. Je to prostě věc, kterou člověk potřebuje k životu jako vodu, vzduch. Bez přenosu dat neuděláte nic.“

Brusel nařídil Česku ukončit nepřiměřené kontroly polského hovězího, ČR odmítne.

„Podle mě to smrdí obchodní válkou. Tady se bojuje o trhy. Poláci šli do Bruselu žalovat a domohli se svého, protože jich je víc, tak prosadili svoje. Je to účelová kampaň proti polským potravinám, je tu už dlouho. Možná se tomu Poláci nevěnují tolik pozornosti, kolik by měli, ale nemyslím, že by jejich výrobky byly o tolik horší, než výrobky ostatních,“ myslí si Ondřej Hejma.

"Někteří politici nabízí ženám peníze za sex. Legalizovat prostituci chceme do dvou let…" říká předseda pirátských poslanců Jakub Michálek

„To, co Piráti navrhují je neuvěřitelné pokrytectví a nesmysl. Legalizovat můžete jen něco, co je trestné. Nějaká žena prodávající své tělo za úplatu, za to být postižená nemůže. To, co on navrhuje je dekriminalizace. Mají to nedomyšlené po právní stránce, vážnější ale je, že legalizací prostituce ji staví na úroveň běžné práce a to je špatně, dávají tím mladým lidem špatné poselství,“ říká.

Valdrová: Češi mluví sexisticky a moc je mužská, je tu Kuberův syndrom. Pravda o dalších pohlavích je venku.

„Ten rozhovor jsem celý protrpěl a je stejně zmatený, jako titulek. Paní je genderová lingvistka, podle mě si ten obor vymyslela, aby se nevědělo, že je prachobyčejná feministka. Jen na to nahlíží z jazykového hlediska a chtěla by nám nařizovat, co smíme a nesmíme říkat. Jde o import neřestí jako je feminismus v téhle militantní podobě ze západu. Člověka až napadá, jestli to není naše výhoda, že jsme toho za železnou oponou byli ušetřeni,“ tvrdí Hejma.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.