×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

Ondřej Hejma: "Je legrační, že bychom my Švejkové měli trestat Rusko. Čaputová je typický představitel politicky korektního světa..."

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl Ondřej Hejma.

„A co děti? Mají si kde hrát?“ Kde jsou hranice autorského práva

„Tenhle spor jsem zaznamenal. Zelení použili známo písničku Katapultu do své kampaně, což si myslím, že byl faul. Bylo to po zásluze potrestáno, to se nemá dělat, minimálně se má zatelefonovat. Já to znám, slogan „Modrá je dobrá“ se použil do reklam mnohokrát, někdy za peníze, jindy ne, podle dohody. Ale ta dohoda musí být. Autorské právo je složité, říká se, že si člověk nemůže privatizovat věty, ale pokud jde o veřejný projev, je třeba ho dodržovat.“

Brexit je ztráta pro všechny, totální chaos a rozklad parlamentní demokracie, říká politolog Jacques Rupnik

„Je to smutný příběh, ale všichni to hází na Brity, že jsou hloupí a neumí se dohodnout, to je pravda. Ale základní problém je v Bruselu, byla to EU, kdo vyděsil chudáky Brity neřízenou migrací, až se rozhodli, že odejdou. A oni jim teď hází klacky pod nohy, chudák Mayová v tom lítá. Není to rozklad parlamentní demokracie, ale je to začátek rozkladu EU. Masáž Británie ze strany EU je šílená, straší je, co všechno se stane, když odejdou bez dohody, že nastane bída a zmatek. Není to pravda, zažili jsme to při rozpadu Československa, za 3 neděle bylo hotovo,“ říká Hejma.

Novotný: Chci do vyšší politiky, v ODS jsem levičák a pro Fialu balvan, žumpu nesmyju

„Mimořádně zmatený titulek, musel jsem si to video pustit celé, abych vůbec pochopil, co je tím myšleno. Všem to doporučuju, je to legrace typu dva nosáči tankují superb. Je to takový rozhovor otce ODS Topolánka se synem. Topol ho tam celou dobu tlačí, aby spratek řekl, že míří výš, do vyšších sfér ODS, protože tam teď nikoho zajímavýho mladýho nemají, co odešel Václav Klaus ml. Spratek ale klade odpor, usoudil, že starosta Řeporyjí je pro něj ideální, on tam bude vládnout do stáří za ODS, Piráty, Zelené, to je jedno. Nakonec mu postaví sochu, ale výš nepoleze. Nejlepší bylo, když si na konci padli kolem krku a přiznali, že jsou kavárna.“

Zneužívání v církvi souvisí se sexuální revolucí, napsal bývalý papež Benedikt

„Mám pocit, že zneužívání v církvi je to samé, jako zneužívání mimo církev. Nechápu, proč se v tom má dělat rozdíl. Jestli je to kněží nebo Michael Jackson, pedofilie zůstává pedofilií. Je to problém pro církev, protože představují vyšší moc, mravní zákon, ale to už dávno víme, že to není pravda. Jsou to stejní lidé jako my. Musejí se přemáhat a snažit,“ říká Ondřej Hejma.

"Pokud Rusko nepotrestáme za Ukrajinu, může se u nás opakovat rok 68..." říká europoslanec Jiří Pospíšil
„Bát se, že nás Rusko obsadí, je správné. Klidně se to může stát, ale ne vojenskou mocí, dokud existuje NATO. Tanky sem nepřijedou. Ale to, že si tu někdo koupí nějakou velkou firmu, která zmůže víc než ministr se stát může. Jde o obchodní válku, kterou vede Amerika a Rusko. A my jsme s tou Amerikou a musíme trestat Rusko, i když je to legrační, že by Švejkové trestali Rusko.

X-talk s Jiřím Pospíšilem najdete zde. 

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.