×

Další video: Tajemství ruské hokejky, Arazimova levárna a signály z Václaváku

Countdown
Zrušit
×

Ondřej Hejma: „Být aktivista je parazitismus, výborně financovaná profese. Kauza Zeman – Peroutka už je nezajímavá. Michal Hašek má výdrž, je stará škola…“

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu je Ondřej Hejma.

„Fiala a Kalousek nechtějí moc, ale pracovat pro zemi. K demonstracím jsou vážné důvody. Babišovi jde jen o moc…“ – říká aktivista Miliónu chvilek Radoslav Sturm.

„Myslím, že vůbec není zajímavé, co ten pan Sturm – čerstvý člen ODS – říká. Byly to ostatně příšerné bláboly a nic z toho, co je v titulku, ostatně není pravda. Já jsem si z toho vzal jinou věc, a to, že tenhleten člověk je prototyp nové profese, která tady u nás vzniká – prototyp profese aktivisty.“ – vysvětluje nejprve Ondřej Hejma.

A dodává: „Jak tam říká, absolvoval základní školu, střední školu, maturitu. A teď hledá, co bude dělat – nechce se mu se učit. Pochopil, že když se stane aktivistou, tak bude v balíku, protože aktivismus je dneska také velice výnosná profese. Podívejme se na ten Milión chvilek, kolik tito aktivisté vybrali dodneška peněz. Soukromě tipuji, že těch 100 miliónů tam někde je. A on to potom ten pan Sturm vidí a říká si: ‚To je prima. Tak já to jdu dělat a budu vydělávat. Nemusím nic umět. Jde o to být pouze dostatečně loajální a dostatečně drzý.’  Být aktivista je tudíž parazitismus dnešní doby, který je coby nová profese výborně financovaný.“

Nepřátelská atmosféra ve vedení Prahy trvá. Radní na sebe dělají tajné posudky

„To je bezvadné, to je nový žánr – tajný posudek. Takhle to vypadá, když ti Sturmové dorostou. Čili když ti aktivisti dorostou do let, tak se z nich stanou funkcionáři. To samé: nechtějí nic dělat. Chtějí jenom opakovat vyřčené pravdy. A tady, protože už jsou to velcí kluci a jde o velké peníze, tak proti sobě intrikují a dělají ty tajné posudky.“ – soudí Ondřej Hejma.

►Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Moderátorka ČT Witowská: Problém v televizi kvůli diplomatovi?!

„Tak tohle je story. To je neuvěřitelné! Podívejte se ta Světlana – taková jakoby křehká květinka –, a ten její život lemují zástupy vlivných a mocných mužů. A teď už je tady třetí. Já řeším to, jestli soukromý život redaktorky České televize je tématem pro tu televizi. Není. Ale jak vidíme, mediálně se to prezentuje jinak. Mně je to jedno, ale evidentně je mnoho lidí, kterým to jedno není.“ – říká Ondřej Hejma.

Peroutkova vnučka vyhrála. Stát se musí skrze ministerstvo omluvit za Zemanovy výroky

„Víte co, tady už dávno nejde o Peroutku. O Peroutku v podstatě nikdy nešlo. Tady od samého začátku šlo o Miloše Zemana. Ta kauza začala před pěti lety krátce potom, co Zeman šokujícím způsobem vyhrál prezidentské volby, což způsobilo obrovskou nevoli. Musím říct, že Miloš Zeman vyniká tím, že on vždycky řekne nějakou nehoráznost, nějakou strašnou věc, a na základě té diskuze, která pak vznikne, nastoluje svá vlastní témata.“ – míní Ondřej Hejma.

A vysvětluje: „Když to byly Pussy Riot – k. sem k. tam –, tak se mu podařilo je dokonale zesměšnit a lidi byli na jeho straně, přestože mluvil v rozhlase sprostě. Tady si myslím, že ta myšlenka, kterou tehdy pronesl – že výsostný intelektuál se někdy nechá fascinovat mocí, ať je to nacismus, nebo komunismus –, naprosto zapadla a všechno se to zcvrklo do toho, jestli ten článek byl vpravo dole, vlevo dole, nebo vůbec nebyl. V tuto chvíli je to naprosto nezajímavá kauza, protože Miloš Zeman už do žádných voleb nejde.“

Michal Hašek zpátky na scéně. Vyrostl jsem z politické puberty a dospěl, říká

„Myslím, že on z té scény nikdy nezmizel, protože je to šikovný politik. Je to politik, který je tam dlouho, má obrovské množství kontaktů, znalostí, vědomostí, zkušeností. Je samozřejmě trochu provařený z toho lánského puče, takže úplně do vrcholných pozic to asi nebude. Ale pro tu partaj může udělat v zákulisí spoustu práce,“ podotýká Ondřej Hejma. 

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

ondrej-hejmaaktivistaradoslav-sturmmilion-chvilekprofesevedeni-prahyfunkcionarizdenek-hribsvetlana-witowskarozvodnovy-partnermichal-hasekmilos-zemanzeman-peroutka
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.