×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

„Moderátor Železný žaluje na policisty, je to svazácký typ. Pospíšil mohl být premiér. Joe Biden je úplně mimo.“ – říká Jaroslav Plesl.

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl.

Udavač! Železný z ČT nahlásil „prohřešek“. Co z toho? Nebude rád

„Nádherný titulek Parlamentních listů. Myslím, že tady trochu Jakub Železný překračuje hranice toho, co by měl dělat veřejnoprávní moderátor. Pouští se do věcí, které mu nepřísluší; žalovat na policisty, že mají nějaký vzor na šátku přes obličej… Důležité je, že ho přes obličej měli, ne to, co na něm mají. Mě by spíš zajímalo, jestli by někdo takto žaloval na Jakuba Železného, když moderuje nějakou soukromou akci a používá svůj obličej jako nástroj pro vedlejší výdělky v České televizi. To je prohřešek, který by se měl nahlásit. Je to takový svazácký typ. Ti lidé mají pocit, že je to jejich televize: oni rozhodují o tom, kdo tam pracuje, co si myslí, co vysílá a co je jediný správný názor, který mají lidé poslouchat z veřejnoprávní televize. A takhle veřejnoprávní televize fungovat nemá, protože má mluvit k celé společnosti. Ta je pluralitní v názorech, a to se má respektovat.“ – míní Jaroslav Plesl.

„Sepsal jsem závěť. Má sbírka umění skončí v Museu Kampa. Požár tam způsobil škodu za 20 milionů. Díla pokryl mazlavý toxický popel.“ – říká europoslanec Jiří Pospíšil.

„No, to je dobře. Každý by měl mít závěť. Děti mít asi nebude… A myslím, že speciálně u tohoto politika je lepší, když se věnuje nadacím. Měl našlápnuto, byl výborný, obrovský talent, ale chybí tam podle mne nějaká pracovní morálka. Kdyby na sobě více pracoval, kdyby trávil více času v politice než svými osobními zálibami, myslím, že měl na to, aby se stal českým premiérem.“ – konstatuje Jaroslav Plesl.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Jako na Mečiara. Musí vzniknout národní fronta Antibabiš, míní Bělobrádek

„To je opravdu neotřelý nápad... A vzpomněl si na slova, která zná pravděpodobně ze základní školy. Národní fronta, to si dobře pamatujeme z komunismu. Bude to souručenství politických stran pod vedením jedné politické strany. Tady pan Bělobrádek si zřejmě myslí, že to bude strana lidová, ale mýlí se, protože taková národní fronta by byla pod vedením Pirátů. Otázka, jestli ví, co říká. Pan Bělobrádek si na posledních osm devět let nestihl všimnout, že antibabiš nefunguje.“ – soudí Jaroslav Plesl.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Co se týká aktuálního dění v Bělorusku, šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl má za to, že jde o úplně stejný scénář jako na Ukrajině. „Nejdřív impuls k revoluci, pouliční nepokoje, svržení prezidenta, i když v tomto případě si nemyslím, že prezident bude svržen. Ale kdyby se podařilo Lukašenka svrhnout, přijde, úplně stejně jako na Ukrajině, fáze nadšení a očekávání demokratizačního procesu, a potom spadne celá země kompletně do vlivu Vladimíra Putina.“ – domnívá se Jaroslav Plesl.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

joe-bidenjaroslav-plesljakub-zeleznyctjiri-pospisilmuseum-kampaantibabisjiri-belobradeknarodni-frontabeloruskodemonstracelukasenkovladimir-putincovid-19vakcina

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.