×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

„Mirka Němcová skáče do rakve TOP 09, uvěřila, že je velká politička. Piráti jsou vlastně reklamní agentura, ale program nemají žádný…“ – říká Ondřej Hejma.

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu je Ondřej Hejma.

Třetí incident během týdne. U Černošic se odpoledne dostaly dva vlaky na stejnou kolej

„Tohle je trať, kterou já velice dobře znám. Touhle tratí jezdím k nám domů, takže ta se mě bytostně týká. A musím říct, že když jsem jel před chvílí do studia, tak jsem míjel ten obrovský plakát s Ivanem Trojanem s tím čírem – křiváček, spínáček, pojeďte na výlet vlakem – a manželka vedle mě říkala: ‚Já jsem tak ráda, že jedu autem.‘ Lidi to skutečně vyděsilo.“ – míní Ondřej Hejma.

Chtějí mi zrušit Facebook, tvrdí Okamura a ohání se ústavou. Nemá šanci, říká právník

„Já bych se tady přidal k právníkovi. Myslím si, že Tomio nemá šanci. Vždycky jsem si myslel, že by bylo fajn, kdybychom si tady udělali vlastní Facebook. Tomio by se přidal a nikdo by nám do toho nekecal. Ale to bohužel nefunguje, protože pan Zuckerberg na to přišel první a on si bude mazat, koho bude chtít. Je to nespravedlivé, je to cenzura, ale on s tím skutečně může nakládat, jak chce. Ale mám pro Tomia dobrou zprávu – takovýto zákaz, to je ta nejlepší reklama.“ – říká Ondřej Hejma.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Chceme referendum o setrvání v EU, samostatné ČR se dařilo. Milion chvilek vstupuje do politiky víc, než si myslíme. Nelíbí se mi, že Chvilkaři odstoupili od svých hodnot...” – říká Matěj Gregor z hnutí Odchod.

„Po panu Sturmovi byl pan Gregor zjevení. Lidi na něj zareagovali velice příznivě. Je to samozřejmě úplně jiný kalibr, jiný formát. Je stejně starý jako pan Sturm, ale už toho hodně ví, má věci v hlavě srovnané, byť samozřejmě ta mladistvá naivita tam je.“ – dodává Ondřej Hejma s tím, že je dobré, že má názor.

Kalousek nebude v roce 2021 kandidovat do Sněmovny. Ale neodcházím, řekl

„Jenomže to my už známe. To tady už bylo. Oni vždycky chodí s Karlem Schwarzenbergem po dvou. Odcházeli už před volbami do vedení topky. Tehdy řekli: ‚My už nebudeme kandidovat, jsme staří, provaření. Jdeme od toho.‘ A nasadili paní Markétu. Je to taková z nouze cnost – topka se do Sněmovny nemusí vůbec dostat. Takže odcházíte z něčeho, co vlastně není, dalo by se říct.“ – upozorňuje Ondřej Hejma.

Miroslava Němcová vyjela na Babiše kvůli vlakům. Vytáhla minulost

„Ještě ke všemu. Mirka Němcová – to je ta Mirka, jak říkáme my znalci –, ta vlastně leze do rakve té topky. Ona už není ta pravověrná členky ódéesky, kterou kdysi byla. Ale ona je už duševně a programově dávno v topce. A provozuje úplně stejnou destruktivní politiku – Babiš, všechno špatně. Ono se to dobře poslouchá, mnoho lidí na to slyší.“ – podotýká Ondřej Hejma.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

ondrej-hejmavlakyvlakove-nestestitomio-okamurafacebookmark-zuckerbergmatej-gregorradoslav-sturmmilion-chvilekchvilkarimiroslav-kalousekmiroslava-nemcovaodstop09

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.