×

Další video: „Roof je potenciální vrah českého brankáře, proč není trestně stíhán? Svět ovládla psychóza šílenců. ČT by měla udržovat kulturní publikum.“ – říká Jiří Svoboda

Countdown
Zrušit
×

„Merkelová si to s Gretou měla vyřídit ručně. Bělorusové nechtějí Západ, mají jen plné zuby Lukašenka. Pád Nečase byl puč.“ – říká Karolina Stonjeková.

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byla komentátorka Karolina Stonjeková.

Do škol a restaurací bez roušek. Vojtěch po jednání s Babišem zmírnil pravidla

„Chování Andreje Babiše a Adama Vojtěcha mi připomíná trochu inspektora Trachtu a praktikanta Hlaváčka ze známé komedie Rozpuštěný a vypuštěný.  Protože inspektor Trachta také vždycky školil svého praktikanta. A Vojtěch právě roli takového nezkušeného praktikanta, kterému ten starší a zkušenější udílí lekce, Babišovi hraje. Premiér z něj před veřejností dělá trochu hlupáka. A vlastně se divím, že je Adam Vojtěch ještě ochotný tuhletu roli hrát. Nyní vypustil takový ten pokusný balónek, a když se ukázalo, že způsobil poměrně velký poprask, tak potom přišel inspektor Trachta, který řekl: ‚Ne, milý praktikante, všechno to bude jinak.‘“ – hodnotí Karolina Stonjeková.

Nečas je v kauze trafik nevinen, rozhodl soud. Zastavil také trestní stíhání jeho manželky

„Ten soud nemohl rozhodnout jinak. Sice státní zástupce argumentuje tím, že mu do toho hodili vidle, když nepřipustili odposlechy, ale fakt je, že ani v těch odposleších prostě nebylo nic, co by bylo možné nějak trestně postihnout. Ty odposlechy odkrývají nějaké politické pozadí a o tom si můžeme myslet svoje. Ale něco jiného je trestní rovina, která tady není. Celý tento případ je velká ostuda Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.“ – konstatuje Karolina Stonjeková.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Merkelová se sešla s aktivistkami. Gretě prý slíbila, že zkusí být statečnější

„Skoro jsem ráda, že jsem u toho nebyla. Když jsem tuto informaci zaznamenala, tak jsem si vzpomněla, jak je v současnosti módní bojovat proti fake news. Jak bojujeme proti dezinformacím, které mají údajně podrývat naši důvěru v systém – v demokracii. A tohle je opravdu informace, která není fake news, ale člověk by si přál, aby byla. To, že se nejmocnější žena planety, jak bývá Angela Merkelová označována, setká s nějakými aktivistkami a začne se jim tam zpovídat, je podle mě naprosto šílená záležitost. A ještě jim poví, že bude statečnější… Když proti ní sedí dvě teenagerky, které jí říkají, co má a co nemá dělat, tak by tu svoji statečnost měla projevit tak, že přeskočí stůl a ručně si to s nimi vyřídí.“ – domnívá se Karolina Stonjeková.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

karolina-stonjekovarouskyadam-vojtechandrej-babispetr-necasjana-necasovasoudodposlechyangela-merkelovagretaklimaticka-zmenaaktivismusekoaktivismusbeloruskolukasenko

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.