×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

„Krndo, vrať se! Piráti Prahu nedají, raděj ji zbourají. Kdyby Pompeo viděl D1, vyhodili by nás z NATO. Hampl je bohužel zakázaný a BLM jako franchisa McDonaldu.“ – říká Ondřej Hejma.

 

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl Ondřej Hejma.

1) Ministr Pompeo se setká s Babišem, Petříčkem i Zemanem. Nebude jen v Praze, chystá se i do Plzně

„No, on má takové turné po Evropě po slovanských národech. Tam bude Polsko, Slovinsko – ne Slovensko – a tak dále. Cítí, že jsme spojenci Ameriky, protože Donald Trump se trochu zlobí na Německo. Německo dluží poplatky za členství v NATO, a ještě k tomu si dovoluje kupovat naftu a plyn z Ruska místo toho, aby nakupovali v Americe. Takže ‚Doník‘ je naštvanej a bude přesunovat vojska z Německa do Polska. A k nám přijede podle mne domluvit dopravu – logistické záležitosti, jelikož asi budou muset jet přes území České republiky. To je složitá záležitost: vzpomeňme na minulé konvoje, jak to zkolabovalo, jak byli lidi naštvaní. Oni ho pozvali do Plzně, to je taková symbolická záležitost, ale i finta. Ta D5 do Plzně je totiž ještě slušná. To kdyby mu ukázali D1, po které by asi museli vojáci do toho Polska jet, tak to by nás okamžitě vyhodili z NATO. To bychom skončili. České republika je prostě neprůjezdná.“ – podotýká Ondřej Hejma.

2) Čekají nás nejzbytečnější volby na severní polokouli? Třeba Andreje Babiše vůbec nezajímají

„To není úplně článek. To je talkshow Luďka Staňka, která je mimochodem docela dobrá. Leckdy ale ta komedie, to, když děláte fóry, ztratí vnitřní logiku. On tady na začátku říká celkem správně, že nás čekají nejzbytečnější volby na severní polokouli. Tak zbytečné, že kdyby byla soutěž o nejzbytečnější volby, tak by se Česko ani nemuselo účastnit. Tak jsou zbytečné, což je hezký bonmot. Ale pak tam střihne Babiše, který říká, jak ho vlastně tyto volby vůbec nezajímají, takže s tím Staňkem vlastně souhlasí, ale Staněk na něj začne řvát: ‚Babiši, copak ty nechápeš, že to je demokracie?! Tebe nezajímají volby?‘ Přitom to, že jsou zbytečné, říkal už Václav Klaus. Takže my vidíme, že to v tom Luďkovi zanechalo své stopy. To klausovské paradigma, to tam pořád je. Tady mu to prostě trochu ujelo.“ – míní Ondřej Hejma.

3) „Black Lives Matter určitě dorazí do ČR. Byrokraté musí vymýšlet hlouposti, aby se uživili. Donald Trump už asi nevyhraje. Vše stojí proti němu. Biden je sice dementní, ale má reálnou šanci…“ – říká sociolog Petr Hampl.

„Petr Hampl, podívejme se na něj, to je zakázaný člověk v podstatě. To je člověk, který nesmí do médií, kterého nikam nepozvou s výjimkou XTV. Samozřejmě. On je prostořeký. Je politicky nekorektní. Proto je zakázaný. Pohybuje se v příšeří, ačkoli je výborný a přestože je to sociolog, vydává knihy, velmi chytrý, vzdělaný, který velmi bystře a ostře formuluje. U BLM pochopil, že když se taková nějaká ptákovina objeví například v Americe, tak se tady u nás najdou chytráci, kteří si od toho – jak se říká – udělají takzvanou franchisu a mají to jako byznys. To je jako McDonald.“ – zdůrazňuje Ondřej Hejma.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

4) Zdražovat měla Praha postupně, teď to bude bolet, říká expert o jízdném

„To jsou ty Piráti. My Prahu nedáme, raděj ji zbouráme. Prý jak je pandemie, tak nikdo nejezdí metrem, proto musejí zdražovat. Prodělávají. Já si ale vždycky myslel, že je to služba občanům, ale on je to normální byznys. Takže poslední fungující systém dopravy v tomto městě poté, co rozorali silnice, poté, co vlaky nejezdí, nic, tak poslední fungující systém bude metro zdražené o sto procent. A já říkám Krndo, vrať se!“ – vzkazuje Ondřej Hejma.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ondrej-hejmapompeoandrej-babismilos-zemandonald-trumppolskovojskad1plzend5natoludek-stanekvaclav-klausvolbyzbytecne-volbyblmpetr-hamplmcdonaldpiratiprahametrodopravaadriana-krrnacovazdenek-hrib

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.