×

Další video: Budulínek v New Yorku, Tetuše v oblacích a Blažek v rukou Pirátů…

Countdown
Zrušit
×

„Kolektivní zatmění mozku, už se orwellovsky maže historie. V Praze si Piráti mažou Spolu na chleba. Je bizarní, že Fiala ještě nedávno Pavla odmítal.“ – Miroslav Korecký

Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu je politický komentátor Miroslav Korecký.

Boj o komunistickou minulost manželky Petra Pavla. Na Wikipedii zuří válka o její životopis

„Kolektivní zatmění mozku. Tady už se to přesunulo i na manželky. Už nejde jenom o ty dva hlavní kandidáty. My už si tu volíme i první manželku. Je to bláznivé. Jestliže se jí na Wikipedii upravuje, že chvíli byla v KSČ, chvíli nebyla, chvíli byla na Akademii Klementa Gottwalda, chvíli nebyla, to už je jako Orwell, kdy se maže historie. Přitom všichni vidí – dostali se tam dva bývalí komunisti, 70 procent voličů je volilo v prvním kole. Takže to tady asi tolika lidem nevadí.“ – míní Miroslav Korecký s tím, že kampaň se ještě přiostří.

Dopravu v Praze budou mít znovu pod palcem Piráti, voliči Spolu zuří. Je to ale chytrý tah

„Tam je to dáváno do souvislosti s tím, že doprava v Praze bude v příštích letech obrovský průšvih. A ten, kdo to dostane do ranku, si na tom určitě politicky nepolepší. Ale celý ten příběh je strašně bizarní. Když člověk sleduje politiku dlouho, vlastně se tím baví. Když vidí, jak si Piráti nyní mažou na chleba koalici Spolu a ODS, na ten chleba, který nakrájela Hana Marvanová tím, že hodila vidle do předchozího řešení, tak nyní úplně svlékla koalici Spolu donaha a Piráti je mají na lopatě.“ – konstatuje Miroslav Korecký.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Ekonom Kovanda: Kdo na dům montuje soláry, podporuje Čínu a dětskou práci

„S Lukášem Kovandou jsme bývalí kolegové, předtím dělal novináře, nežli se pustil do velké ekonomie. A já ho mám rád, protože ještě neztratil zdravý rozum. Je to ještě taková klausovská škola. Nedívá se na ty věci ideologicky.“ – zmiňuje Miroslav Korecký s tím, že se sice zbavujeme závislosti na Rusku, a vrhneme se do závislosti na Číně, která všechny tyto komponenty vyrábí.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

petr-pavelandrej-babisksckomunistevolbyprezidentske-volbyprvni-manzelkakampanprahapiratispoluodsdoprava-v-prazejana-marvanovasolarni-panelyruskocinavalkaukrajinapolitikaekonomikaaktualni-udalostizpravypodtrzeno-sectenoxtvxavermiroslav-korecky
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.