×

Další video: „Roof je potenciální vrah českého brankáře, proč není trestně stíhán? Svět ovládla psychóza šílenců. ČT by měla udržovat kulturní publikum.“ – říká Jiří Svoboda

Countdown
Zrušit
×

„Jsem zděšen. Nejde jim o zastavení nákazy. Jde o likvidaci ekonomiky kvůli propagandě. Hlavní motiv je volební kampaň, což považuji za zločin.“ – kritizuje vládu Vlastimil Tlustý.

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl Vlastimil Tlustý.

Na úvodní otázku, zda jde o výsměch umělcům, kteří přišli o práci, když si šel nyní exministr zdravotnictví Adam Vojtěch zazpívat do televize, odpovídá: „Je to pro mne důkaz, že všechno to, co nyní probíhá, je jedna velká propaganda. Možná bychom pro to mohli použít slovo komedie, kdy to vše je jenom z důvodu, aby si lidé mysleli, že je to děláno pro jejich záchranu – že je tihle pánové zachrání. Je to úplný nesmysl. A oni to svým chováním dokazují. To, že je to vlastně jenom uklidňování.“

Vláda zavře kulturu, sport a omezí školy i hospody. Nemocnicím uleví hotely

„V titulku jsou dvě slova, z nichž jedno považuji za hrozné a to druhé za přijatelné. To hrozné slovo je ‚zavře‘, myslím v duchu toho, co je pravda – že jde o uklidňování, že jde o zpomalování, že nejde o zastavení nákazy COVIDU-19. To, že bude infikována část společnosti, je jisté. To, že se některé lidi s vážnými problémy nepodaří zachránit, je také jisté. A ti pánové to musí vědět. Ale snaží se vytvořit atmosféru pro část voličů, protože hlavní motiv je tady volební kampaň, což považuji za zločin – to, že nejde o řešení krize virové, že jde o likvidaci ekonomiky kvůli propagandě. ‚Omezovat‘, což je druhé slovo, to už ano. Nemůžeme dovolit, aby to propuklo na plné pecky, ale zavírat? Jsem zděšen.“ – konstatuje Vlastimil Tlustý.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Trump odmítá účast v dálkové debatě, byla by to prý ztráta času

„Zde jde o rozdíl mezi živým rozhovorem, kdy jsou mezi lidmi tři metry a mohou rychle reagovat. Jakmile je to po drátech, z toho se vytrácí autentičnost. Já mám rád autentičnost, a proto bych také nechtěl, aby byla přímá debata nahrazena takovouto po drátech. Mně z toho vychází, že Trump dokáže lépe autenticky reagovat, chce přímou diskuzi.“ – dodává Vlastimil Tlustý.

Boj o Senát: Těším se na migranty, psala Pirátka. Už to neplatí, říká teď. Minulost a výhrůžky

„To, že někdo změní názor, zejména po osobní zkušenosti, je naprosto v pořádku. Kdysi když tento pořad začínal, tak jsem tady říkal, jakým jsem pro změnu já prošel vývojem ve vztahu k Romům. A u mě naprosto zásadní okolnost byla, když se početná rodina nastěhovala do sousedství. To byl ten zlom. Dokud bydleli dál, tak ten vztah byl veskrze pozitivní. Když se přistěhovali do sousedství, tak maminka jim nosila buchty a dávali jsme jim obnošené šatstvo. Zkrátka a dobře jsme si mysleli, že s nimi v dobrém vyjdeme. Odstěhovali jsme se…“ – popisuje Vlastimil Tlustý.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

vlastimil-tlustyvladaopatrenikoronakrizekoronaviruscovid-19adam-vojtechroman-prymulaandrej-babisdonald-trumpdalkovy-rozhovoradela-sipkovapiratisenat

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.