×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Gesta mají v této době větší hodnotu než činy. Svěrákova píseň byla nevhodná. Žili jsme donedávna v bezpečné zemi, ale to se začíná měnit…“ – říká komentátorka Karolina Stonjeková.

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byla komentátorka Karolina Stonjeková.

Švédská aktivistka Greta Thunbergová oznámila, že měla nejspíš koronavirus

„To je vážná situace… A já bych řekla, že celá tahle informace má jednoduché pozadí. A to, že koronavirus je tak dominantní téma posledních několika týdnů, že spousta lidí, kteří byli předtím zvyklí na světla ramp a na to, že jsou stále středem pozornosti, se teď najednou strašně špatně srovnává s tím, že je tady jiné téma, které je upozaďuje.“ – míní komentátorka Karolina Stonjeková.

Prodloužení nouzového stavu? Vojtěch to zatím nechce předjímat

„My tenhle pořad točíme v pátek. V okamžiku, kdy se na to budou diváci dívat, už možná bude jasno, jak je to s těmi mimořádnými opatřeními. Upřímně řečeno, že pan Vojtěch nechce nic předjímat, má svoji logiku. Jednak se v této krizi už dopustil několika ne úplně šťastných mediálních výroků, a jednak teprve teď bude možné hodnotit, jestli ta striktní opatření vlády zafungovala, či nezafungovala.“ – konstatuje komentátorka Karolina Stonjeková, (přičemž nyní je již pravděpodobné, že vláda minimálně o týden prodlouží omezení volného pohybu; řekl to neděli v České televizi právě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. V tuto chvíli opatření platí do 1. dubna, nově by to bylo nejméně do středy 8. dubna, pozn. red.).

►Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Lidé v České republice si se Svěrákem a Uhlířem zpívali písničku Není nutno

„Mě to přivedlo na zajímavou úvahu: žijeme v době, kdy mají gesta větší hodnotu než činy. Příliš smyslu mi to nedává. Na gesta si příliš nepotrpím.“ – poukazuje komentátorka Karolina Stonjeková.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

greta-thunbergovakoronaviruskarolina-stonjekovaadam-vojtechomezenizdenek-sverakjaroslav-uhlirneni-nutno

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.